تغییرات کوچک در iOS 11 beta 3

روز گذشته سومین بتای توسعه‌دهندگان iOS 11 با تغییراتی کوچک اما جالب منتشر شد. این نسخه هم‌اکنون برای توسعه‌دهندگانی که اشتراک اپل را تهیه‌ کرده‌اند قابل دانلود و نصب است. از جمله تغییرات مهم اعمال‌شده در این نسخه، می‌توان به ترفندهای بسیار کارآمد در بخش Control Center، انیمیشن‌های جدید، روش متفاوت برای بستن اپلیکیشن ها و بهبود ویجت ها اشاره کرد که استفاده از iOS 11 را جذاب‌تر از همیشه می‌کند. در ادامه 3 تغییر مهم اعمال‌شده در این نسخه را توضیح خواهیم داد. با اپل مگ همراه باشید.

تغییرات کوچک در iOS 11 beta 3

انیمیشن جدید در بخش Control Center

انیمیشن باز شدن و بسته شدن Control Center در سومین نسخه بتای توسعه‌دهندگان iOS 11 تغییر جالبی به خود دیده است. زمانی که از صفحه Home به Control Center می‌روید، یک افکت انیمیشنی جدید اجرا می‌شود که به نسبت انیمیشن قبلی زیباتر و جذاب‌تر است. انیمیشن جدید پنجره کنترل و ویجت ها را با افکتی خاص باز می‌کند و از این‌ پس می‌توانید از بخش Control Center نیز به ویجت های منتخب کنترلی دسترسی داشته باشید.

تغییرات کوچک در iOS 11 beta 3

تنظیم راحت‌تر brightness و volume

در دو نسخه بتای قبلی برای کنترل سطح صدا و میزان نور صفحه‌نمایش از طریق Control Center باید از انجام کارهای دیگر دست نگه می‌داشتید چراکه Control Center تنها به‌صورت تمام صفحه باز می‌شد. این مسئله ممکن است برای بسیاری از کاربران آزاردهنده باشد. به همین دلیل در سومین بتای توسعه‌دهندگان این مشکل برطرف شده است. در این نسخه شما می‌توانید نور و سطح صدا را مستقیماً از طریق Control Center بدون باز کردن پنجره‌ای جدید تنظیم کنید.

در زمان تنظیم پنجره و اپلیکیشنی که در حال کار با آن هستید تا حدودی کوچک‌تر می‌شود و پس از بستن Control Center دوباره به حالت عادی برمی‌گردد

تغییرات کوچک در iOS 11 beta 3

بستن یک اپلیکیشن

یکی از تغییرات کوچک دیگری که سومین بتای توسعه‌دهندگان به خود دیده، روش معمول برای بستن اپلیکیشن ها در بخش Control Center است. در این بخش می‌توانید اپلیکیشن های بازشده را مشاهده کرده و به‌آسانی هرکدام که قصد بستنش رادارید به سمت بالا Swipe کنید تا بسته شود. این روش پیش‌ از این در نسخه‌های قدیمی‌تر iOS وجود داشت، اما حالا با بهبود iOS 11 این قابلیت از طریق صفحه Control Center نیز در دسترس قرارگرفته است.

 

اشتراک در شبکه های اجتماعی

دیدگاه بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های ستاره دار* اجباری هستند.