وعده تیم کوک برای ایجاد 30 انجمن دانشجویی توسعه اپلیکیشن‌های Swift

تیم کوک؛ مدیر عامل اجرایی اپل در سخنرانی روز جمعه‌اش در ایالت تگزاس اعلام کرد که در سال آینده بیش از 30 انجمن دانشجویی «توسعه اپلیکیشن‌های Swift» در دانشگاه‌ها بازگشایی خواهد شد.

تا قبل از روز سخنرانی، توقف یک‌روزه تیم کوک در ایالت تگزاس برای بسیاری نامعلوم بود تا جایی که خبرگزاری MacRumors در این رابطه نوشت که احتمالاً قرار است رویداد 12 سپتامبر؛ مهم‌ترین رویداد سال اپل برای معرفی محصولات جدیدش در شهر آستین برگزار شود، اما حالا مشخص شد علت توقف یک‌ روزه تیم کوک در شهر آستین، اعلام بازگشایی بیش از 30 انجمن دانشجویی برای توسعه‌ اپلیکیشن‌های Swift است.

سخنرانی او در سالن کنفرانس یکی از بهترین استارت اپ‌های شهر آستین ایالت تگزاس به نام Capital Factory برگزار شد و تیم کوک در این سخنرانی به اهمیت گسترش برنامه آموزشی Swift پرداخت و گفت: «هر دانش‌آموزی لیاقت بهترین امکانات آموزشی را که ما در دسترسش خواهیم گذاشت دارد.»

او همچنین دقایقی از این سخنرانی را به تقدیر از شهردار آستین اختصاص داد و از او بابت توجه ویژه‌اش به استارت آپ‌های فناوری تشکر کرد. او همچنین گفت که قرار گرفتن در یک استیج با شهردار آستین برایش افتخارآمیز است.

Swift زبان برنامه‌نویسی متن باز  اپلیکیشن های سیستم عامل iOS است که اپل برای توسعه آن تاکنون سرمایه‌گذاری‌های بسیاری انجام داده است. همچنین در جواب ترامپ به ایجاد شغل‌های بیشتر در آمریکا شرکت اپل اعلام کرد که در آینده می‌خواهد با جذب توسعه‌دهندگان و برنامه نویسان شغل‌های بیشتری در آمریکا ایجاد کند و شاید علت متن باز یا همان Open Source بودن زبان برنامه‌نویسی تخصصی اپل همین موضوع باشد.

اشتراک در شبکه های اجتماعی

دیدگاه بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های ستاره دار* اجباری هستند.