Apple News ؛ بهترین اپلیکیشن اپل که کمتر از آن استفاده می‌کنید

اگر از کاربران قدیمی آیفون باشید حتماً اپلیکیشن News را به خاطر دارید؛ اپلیکیشنی که با دنبال کردن چند خبرگزاری و پرداخت عضویت ماهانه می‌توانستید از اخبار روز دنیا بهره‌مند شوید. اما با معرفی سیستم‌ عامل iOS 10  بسیاری از اپلیکیشن‌ها از جمله Apple News به‌روزرسانی شدند و قابلیت‌های بسیاری به آن‌ها اضافه شدند. حالا اپلیکیشن Apple News یکی از بهترین، معتبرترین و محبوب‌ترین اپلیکیشن‌های خبری در دنیا به‌حساب می‌آید.

 

بهترین اپلیکیشن اپل که از آن استفاده نمیکنید

 

ویژگی اصلی Apple News این است که دقیقاً برای «شما» طراحی‌ شده است! یعنی اپل در این اپلیکیشن تمام اخباری را که می‌خواهید ببینید یکجا نمایش می‌دهد؛ با طراحی فوق‌العاده منظم و مینیمال و با رنگ‌بندی مشخص که باعث می‌شود در مدت کوتاهی تمام اخباری که می‌خواهید را مطالعه کنید.

روز اولی که از این اپلیکیشن استفاده می‌کنید موضوعات موردعلاقه شما و خبرگزاری‌هایی که دنبال می‌کنید را مشخص می‌کنید. در ابتدا 5 خبرگزاری معتبر دنیا؛ CNN , Slate , The New York Times , ESPN و The Atlantic به شما پیشنهاد داده می‌شود و بعد سایر خبرگزاری‌ها نشان داده می‌شود. بعدها هم بعد از خواندن خبر می‌توانید با لایک کردن و با دیس لایک کردن  به اپلیکیشن کمک کنید تا خبرهای مختص شما را نمایش دهد.

در قسمت بالایی صفحه اپلیکیشن با فونت پر رنگ اخبار مهم روز را برایتان نمایش می‌دهد و اگر اپلیکیشن را باز نکنید نوتیفیکیشن این اخبار روزانه روی صفحه اصلی آیفون یا آیپدتان نمایان می‌شود. البته نگران نباشید که بیش از حد نوتیفیکیشن خبر دریافت کنید چون اپلیکیشن خبری اپل تنها نوتیفیکیشن اخبار بسیار مهم را نمایش می‌دهد و باقی اخبار را می‌توانید روزانه از طریق اپلیکیشن مطالعه کنید.

همچنین Apple News طیف گسترده‌ای از خبرگزاری‌ها؛ از ورزش و هنر گرفته تا سیاست و تکنولوژی را در برمی‌گیرد و شما انتخاب‌های متعددی دارید. این اخبار تنها به متن خلاصه نمی‌شوند؛ تصاویر بی‌نهایت باکیفیت، ویدئوهای کوتاه و انیمیشن‌ها جذابیت این اپلیکیشن خبری را بیشتر کرده است.  البته زبان این اخبار انگلیسی است و برای استفاده از این اخبار باید مخاطب خبرگزاری‌های انگلیسی‌زبان باشید.

اشتراک در شبکه های اجتماعی

دیدگاه بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های ستاره دار* اجباری هستند.