چگونه ARKit می‌تواند آینده نقشه‌ها را تغییر دهد

دنیای امروز با وجود تلفن‌های هوشمند تغییرات بسیاری به خود دیده است. سیستم مکان‌یابی و مسیریابی نیز از این قاعده مستثنا نیستند و آن‌ها نیز دچار تغییرات زیادی شده‌اند. این تغییر و تحولات از سیستم تشخیص ترافیک Waze گرفته تا مسیریابی  و تصویربرداری هوایی Apple Maps قابل‌ مشاهده و درک هستند. اما اگر کمی به‌ اتفاق‌های اخیر دنیای فناوری نگاهی بیاندازیم خواهیم دید که تکنولوژی بار دیگر خود را برای تغییر شیوه زندگی ما آماده کرده است.

بستر توسعه واقعیت افزوده ARKit در WWDC امسال در کنار iOS 11 معرفی شد و نسخه نهایی آن در پاییز عرضه خواهد شد. اما در این میان توسعه‌ دهندگان زیادی اقدام به اجرای نوآوری‌های خود در این زمینه کرده‌اند. اخیراً Andrew Hart یکی از توسعه‌دهندگان iOS یک نوآوری متفاوت با ترکیب سیستم نقشه‌یابی و فناوری واقعیت افزوده را منتشر کرده که بسیار جالب به نظر می‌رسد.

نوآوری Hart نشان می‌دهد که آینده سیستم مسیریابی در iOS تا چه حد می‌تواند جالب و کارآمد باشد. او با استفاده از فناوری واقعیت افزوده سیستمی جدید برای مسیریابی به وجود آورده که می‌تواند به‌ صورت آنلاین فلش‌هایی از مسیر صحیح برای رسیدن به مقصد را از طریق نقشه و مقصد مورد نظر با یک حباب به کاربر نشان دهد. Hart تصمیم دارد تا نوآوری خود را به‌ صورت متن‌باز در اختیار دیگر توسعه‌ دهندگان قرار دهد تا فناوری مسیریابی با استفاده از واقعیت افزوده هر چه سریع‌تر به‌ صورت عمومی قابل‌ استفاده شود.

چگونه ARKit می‌تواند آینده نقشه‌ها را تغییر دهد

این نوآوری به حدی جالب‌ توجه است که بسیاری از توسعه‌ دهندگان و حتی کاربران، آن را با بازی‌های کامپیوتری مقایسه کرده‌اند. بسیاری از آن‌ها این سیستم مسیریابی در لحظه را با بازی‌های اتومبیل‌رانی نظیر Need For Speed مقایسه کرده‌اند که از طریق آن می‌توان به‌ راحتی مسیر صحیح حرکت را تشخیص داد و در سریع‌ترین زمان ممکن به مقصد رسید.

بستر نرم‌افزاری توسعه‌ دهندگان ARKit در کنفرانس WWDC 2017 معرفی شد و تا پیش از آن اپل ادعا کرده بود که صدها مهندس متخصص در زمینه واقعیت افزوده را به کار گرفته تا تجربه‌ای فوق‌العاده از این فناوری را برای کاربران نسل بعدی آیفون و iOS 11، و حتی هدست واقعیت افزوده در آینده‌ای نه‌ چندان دور عرضه کند. تیم کوک نیز در آخرین مصاحبه خود با مجله بلومبرگ با اشاره به این‌که شخصاً پیگیر روند پیشرفت تیم واقعیت افزوده اپل است، ادعا کرد که آینده دنیای فناوری متعلق به فناوری واقعیت افزوده خواهد بود و اپل قصد دارد تا بار دیگر با استفاده از این فناوری، زندگی روزمره انسان‌ها را متحول کند.

اشتراک در شبکه های اجتماعی

دیدگاه بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های ستاره دار* اجباری هستند.