بازی‌های واقعیت افزوده محبوب‌ترین تولیدات ARKit

از زمان عرضه iOS 11، اپلیکیشن های مبتنی بر بستر نرم‌افزاری ARKit بیش از 3 میلیون بار در سراسر دنیا نصب ‌شده‌اند. با اپل مگ همراه باشید.

بر اساس جدیدترین گزارش  TechCrunch از تاریخ نوزدهم سپتامبر تا دوازدهم اکتبر 2017 اپلیکیشن های واقعیت افزوده مبتنی بر بستر نرم‌افزاری A‌RKit نزدیک به 3 میلیون بار دانلود و نصب‌شده‌اند.

این گزارش تأکید دارد که بیشترین میزان تولیدات AR‌Kit تا به امروز را بازی‌های واقعیت افزوده تشکیل می‌دهند که به‌طورکلی 35 درصد تمامی محصولات نصب‌شده iOS در سراسر جهان به حساب میایند.

در حال حاضر محبوب‌ترین تولیدات مبتنی بر AR‌Kit را بازی‌های حوزه واقعیت افزوده تشکیل می‌دهند و پس‌ازآن ابزارهای واقعیت افزوده با کسب آمار 19 درصد از کل اپلیکیشن های iOS، مقام دوم را کسب کرده‌اند.

در این آمار مشخص‌شده که اپلیکیشن های آموزشی مبتنی بر AR‌Kit تنها 7 درصد موارد دانلود شده در دسته‌بندی خود را تشکیل می‌دهند.

در این میان محبوب‌ترین بازی‌های مبتنی بر واقعیت افزوده در اپ‌استور شامل AR Dragon، Zombie Gunship Revenant، The Machines و Monster Park هستند.

 

بازی‌های واقعیت افزوده محبوب‌ترین تولیدات ARKit

بازی‌های حوزه واقعیت افزوده در حال حاضر 53 درصد تمامی تولیدات مبتنی بر ARKit را تشکیل می‌دهند که به‌طور کل 62 درصد درآمد حاصل از این بستر نرم‌افزاری را برای توسعه‌دهندگان اختصاص داده‌اند.

بستر نرم‌افزاری مبتنی بر واقعیت افزوده ARKit از زمان انتشار iOS 11 تاکنون توانسته توجه‌های زیادی را به خود جلب کند. این بستر نو پا حاصل تحقیقات و تلاش طولانی اپل برای عرضه تجربه هر چه ‌بهتر واقعیت افزوده در حوزه دستگاه‌های همراه به شمار می‌رود.

مدیرعامل اجرایی اپل، تیم کوک نیز هفته گذشته ادعا کرد که A‌RKit ممکن است که یک قابلیت خیلی بزرگ در iOS نباشد، اما با توجه به پیشگام بودن ، تاکنون توانسته یک تجربه دینامیک و متفاوت را از اپلیکیشن های عرضه‌شده در App Store ارائه دهد.

اشتراک در شبکه های اجتماعی

دیدگاه بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های ستاره دار* اجباری هستند.