اپل به دنبال کاربری واقعیت افزوده در iPad و iPhone

حق امتیاز ثبت شده واقعیت افزوده توسط اپل برای دکوراسیون داخلی و پوستر فیلم های انیمیشنی، استفاده از هدست را هم شامل می شود.

اپل در 20 ژوئن 2017 حق امتیاز اختراع اپلیکیشن‌های واقعیت افزوده را برای دکوراسیون داخلی و پوستر فیلم‌ها به ثبت رساند. جایزه این امتیاز درست روز بعد از شنیدن خبر همکاری کمپانی IKEA و اپلیکیشن AR به صاحبان آن رسید.

اپل اخیرا در کنفراس WWDC از نسخه آزمایشی کیت AR به عنوان بخشی از iOS 11 خبر داد. این حق امتیاز از طرف شرکت Metaio مرتبط با اپلیکیشن های واقعیت افزوده (AR) اعطا شده که اپل در سال 2015 درخواست آن داده بود.

جزئیات این اختراع شامل جایگاه مجازی وسایل اتاق می شود. برای مثال AR می‌تواند جایگاه یک مبل مجازی را در پس زمینه واقعی اتاق نشان دهد. با این اپلیکیشن می‌توان به طور مجازی جایگاه وسایل یک اتاق را تعیین کرد بدون آن که نیاز به حرکت فیزیکی آنها باشد. برای این کار باید ابتدا دوربین در جایگاه مناسبش قرار بگیرد.

یکی از دشواری‌های ایجاد تصویر حقیقی با یک وسیله قابل حمل این است که پارامترهایی که برای ردیابی چشمی وجود دارند باید بر اساس اطلاعات محیط حقیقی و یا اطلاعات مجازی قرار گیرند. در واقع در کاربرد طراحی داخلی افزوده ترجیح داده می شود که اطلاعات مجازی مثل مبل در محیطی اولیه منطبق شوند نه اتاق واقعی، چرا که جاگذاری تصاویر مجازی در پس زمینه از پیش تعیین شده به مراتب راحت تر از تطبیق آن روی تصویر آنلاین اتاق است.

در رابطه با استفاده از واقعیت مجازی در پوستر فیلم ها هم به نظر می رسد هدف این باشد که کاربر با اشاره به پوستر فیلم روی دستگاهش بتوانند تریلر فیلم را ببینند. یا مثلا وقتی که شما یک اثر هنری در محیط واقعی تان می بینید می توانید با دوربین دستگاه تان اطلاعات مربوط به آن شامل تاریخچه و مطالب مرتبط را روی آن تصویر تطبیق دهید.

در حال حاضر کمپانی اپل بدون شک به دنبال کاربری AR در iPad و iPhone است ولی شایعاتی هم مبنی بر ساخت وسیله ای مشابه با عینک Google Glass-like Device وجود دارد. این در حالی است که اپل اعلام کرده iMac Pro جدید به اندازه کافی برای اجرای اپلیکیشن های واقعیت مجازی قدرتمند هست.

اشتراک در شبکه های اجتماعی

دیدگاه بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های ستاره دار* اجباری هستند.