تیم کوک: واقعیت افزوده عمیق‌تر و بزرگ‌تر از چیزی است که تصور می‌کنیم

تیم کوک در مصاحبه امروز خود با CNBC درباره پلتفرم ARkit گفت: از نظر من واقعیت افزوده بزرگ و عمیق است.

امروز؛ اول آگوست 2017 تیم کوک، مدیر عامل اپل گزارش سه ماه سوم سال مالی امسال را اعلام کرد و از افزایش 7 درصدی درآمد اپل نسبت به سال گذشته ابراز خوشحالی کرد.

در این مصاحبه خبرنگاران CNBC از تیم کوک درباره محصولات پیش رو اپل و همچنین پلتفرم واقعیت افزوده Apple و آینده‌ای که او برای ARkit پیش‌بینی می‌کند سؤال کرد که تیم کوک در پاسخ مجدداً گفت که در مورد واقعیت افزوده همچنان هیجان‌زده و نسبت به آینده آن خوش‌بین است و همچنین انتظار دارد که در آینده نه‌چندان دور بعد از انتشار iOS 11 تنوع بسیار بالایی از اپلیکیشن‌ها و نوآوری‌ها را شاهد باشیم.

او در ادامه به دموی بسیاری از اپلیکیشن ها که توسط توسعه‌دهندگان در فضای مجازی منتشر شده اشاره کرد؛ موضوعی که دامنه گسترده‌ای از کاربردها از بازی و سرگرمی تا اندازه‌گیری فضای اتاق و چیدمان لوازم منزل را در برمی‌گیرد: «در رابطه با واقعیت افزوده و چیزی که از ARkit می‌بینیم بیش‌ از حد تصور هیجان‌زده‌ام. چه زمینه‌ای؟ در تمام زمینه‌هایی که در زندگی و دنیای مجازی وجود دارد؛ همه‌جا، حتی در خرید و فروش‌های کوچک؛ کمک به مشتریان و فروشنده‌ها کاربرد دارد.»

واقعیت افزوده عمیق‌تر و بزرگ‌تر از چیزی است که تصور می‌کنیم

او در ادامه گفت: «از نظر من واقعیت افزوده بزرگ و عمیق و  از آن دسته تکنولوژی‌هایی است که در آینده از شروع آن متعجب خواهیم شد. کاربران این تکنولوژی را در تنوع بالایی خواهند دید و احساس فوق‌العاده‌ای است وقتی حجم بالای نوآوری‌ها را از جانب توسعه‌دهندگان می‌بینیم.»

بعد از اعلان درآمدهای اپل، تیم کوک در پاسخ به خبرنگار CNBC گفت زمانی که واقعیت افزوده در دسترس عموم  قرار گیرد آیفون بیش از آنچه تصور می‌شود به‌وسیله ای ضروری و کاربردی مبدل خواهد شد: «گوشی‌های هوشمند روزبه‌روز مهم‌تر و جدی‌تر می‌شوند و علت آن کارایی بالای آن‌ها در تمام زمینه‌های زندگی است. با تلفیق واقعیت افزوده، گوشی‌های هوشمند بیش از آنچه تصور می‌شود مهم و ضروری خواهند بود. شاید باورش سخت باشد اما این‌ یک واقعیت است.»

تنها چند روز بعد از معرفی ARkit در کنفرانس خبری WWDC شاهد حجم بالایی از نوآوری‌ها از جانب توسعه‌دهندگان بودیم. پیش‌بینی مثبت و هیجان تیم کوک در رابطه با ARkit از بسیاری از جهات صحیح و منطقی به نظر می‌رسد چراکه پاییز 2017 با در دسترس قرار گرفتن iOS 11 با توجه به تعداد زیاد کاربران آیفون و آیپد این پلتفرم به مرحله انتشار عمومی خود می‌رسد و به یک تکنولوژی همگانی با زمینه‌ها و کاربردهای متنوع و گسترده تبدیل خواهد شد.

برای مطالعه اخبار، پتنت‌ها و اپلیکیشن‌های مرتبط با پلتفرم واقعیت افزوده، صفحه واقعیت افزوده ما در اپل مگ را دنبال کنید.

اشتراک در شبکه های اجتماعی

دیدگاه بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های ستاره دار* اجباری هستند.