تصویر دستگاه احراز هویت اپل پارک در FCC فاش شد

اپل مدت زیادی است که مشغول اجرای پروژه ساخت اپل پارک است. اپل پارک توسط استیو جابز طرح‌ریزی‌ شده بود و چند سالی است که اپل در حال ساخت آن دقیقاً با همان سلیقه‌ای است که استیو جابز در فکر خود پرورانده بود.

در این میان اطلاعات زیادی در مورد اپل پارک می‌دانیم. می‌دانیم که اپل پارک دقیقاً با همان سبک و سیاق و دقت بی‌نظیر اپل که در ساخت تمام محصولات به کار می‌گیرد در حال ساخت است. اپل حتی در انجام پروژه عظیم عمرانی خود نیز قرار است همان دقت فراوان به جزئیات را اعمال کند تا پایگاه جدید کوپرتینویی‌ها تبدیل به نماد جدید و امضای کار آن‌ها تبدیل شود.

در این میان تصویر یکی از پرونده‌های اخیر اپل در سازمان ارتباطات فدرال آمریکا لو رفته که نشان‌ دهنده یک دستگاه احراز هویت خاص برای خواندن و تشخیص کارت‌های ورودی در اپل پارک است.

این سیستم امنیتی قرار است بر روی درهای مختلف ساختمان نصب شوند و تنها به افرادی خاص اجازه دسترسی و ورود بدهند.

تصویر دستگاه احراز هویت اپل پارک در FCC فاش شد

در این میان آنچه بیش از یک «بج خوان» ساده جلب‌ توجه می‌کند، طراحی با دقت و ظریف آن است که نشان می‌دهد حتی اپل در ساخت یک قطعه از ساختمان خود نیز دقت زیادی به خرج می‌دهد. قطعه مذکور دارای یک پنل شیشه‌ای بزرگ در قسمت جلو است و ابعاد آن تقریباً 4.5 اینچ است. پنل شیشه‌ای به یک سطح خاکستری چسبیده که به‌عنوان چراغ نشانگر کار می‌کند.  در قسمت پشتی نیز یک قطعه کوچک به آن چسبیده که از آن 4 سیم خارج می‌شود.

تصویر دستگاه احراز هویت اپل پارک در FCC فاش شد

بر اساس تحلیل Business Insider بخش چراغ نشانگر این بج خوان دارای رنگ‌های مختلف برای دسترسی‌های گوناگون هر بخش است. به‌ این‌ ترتیب، با هر بار نشان دادن کارت ورود، بج خوان به افراد دسترسی و عضویت خاص آن‌ها را یادآوری می‌کند.

مدل این بج خوان A1846 بوده و از فناوری ارتباطی کم‌مصرف NFC استفاده خواهد کرد. با این‌ حال گزارش‌های ضدونقیضی از پشتیبانی فناوری Bluetooth LE در آن خبر می‌دهند.

اشتراک در شبکه های اجتماعی

دیدگاه بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های ستاره دار* اجباری هستند.