ادعای «کریگ فدریگی» درباره پشتیبانی macOS High Sierra از Fusion Drive

کریگ فدریگی، مدیر ارشد بخش نرم‌افزار کمپانی اپل در مورد پشتیبانی نسخه جدید macOS High Sierra از کامپیوترهای مک مجهز به سیستم ذخیره‌سازی Fusion Drive اظهارنظر کرده است. با اپل مگ همراه باشید.

کمتر از چند ساعت از عرضه نسخه عمومی و نهایی macOS High Sierra می‌گذرد و همان‌طور که تا پیش‌ از این پیش‌بینی می‌شد، قابلیت سیستم جدید اپل یعنی، APFS ارائه‌ شده در این نسخه تنها در مک‌های مجهز به ذخیره‌سازی تماماً فلش کار خواهد کرد.

فدریگی هم‌زمان با عرضه نسخه High Sierra، در پاسخ به ایمیل یکی از کاربران ادعا کرده که اپل در حال برنامه‌ریزی برای ارائه فایل سیستم جدید در مک‌های مجهز به ذخیره‌سازی Fusion Drive است.

پنجشنبه هفته گذشته، اپل به‌طور رسمی اعلام کرد که کامپیوترهای مک مجهز به سیستم ذخیره‌سازی هیبریدی قادر به استفاده از فایل سیستم جدید به کار رفته در نسخه جدید سیستم عامل دسکتاپ این کمپانی نیستند و همچنان باید از فرمت قبلی برای نسخه macOS High Sierra استفاده کنند. این مسئله در کنار اینکه اپل تا پیش‌ از این و در نسخه‌های بتای عرضه‌ شده macOS High Sierra از فایل سیستم جدید در iMac ها و کامپیوترهای کوچک Mac Mini پشتیبانی کرده بود، باعث شد تا بسیاری از کاربران این محصولات برای نصب نسخه نهایی مجبور به فرمت درایوهای خود و نصب کامل نسخه High Sierra شوند.

اپل تصمیم دارد تا در آینده‌ای نزدیک پشتیبانی کامل از فایل سیستم جدید APFS را بر روی ذخیره‌ سازی‌های هیبریدی و تمام مکانیکی (HDD) ارائه دهد. بر اساس گفته‌های فدریگی، کمپانی اپل تصمیم دارد تا در آپدیت‌هایی که به‌زودی برای نسخه High Sierra عرضه می‌شود امکان پشتیبانی از فایل سیستم جدید را در مدل‌های iMac و Mac Mini ارائه دهد.

حتی در صورت عرضه آپدیت بعدی High Sierra، کاربران دستگاه‌های مجهز به Fusion Drive برای استفاده از فایل سیستم جدید نیاز به فرمت ذخیره‌سازی خود خواهند داشت.

 

اشتراک در شبکه های اجتماعی

دیدگاه بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های ستاره دار* اجباری هستند.