کوچ Siri از Bing به Google

دستیار هوشمند صوتی Siri از این پس نتایج جستجوهای گوگل را به جای نتایج Bing نشان می‌دهد. با اپل مگ همراه باشید.

اپل از روز گذشته تصمیم گرفته تا موتور جستجوی پیش‌فرض دستیار هوشمند صوتی اختصاصی‌اش را بر روی macOS و iOS تغییر دهد. اپل در بخش اخبار وب‌سایت  TechCrunch برای این مطلب بیانیه‌ای منتشر کرده و در آن دلایلی را برای این تغییر عنوان کرده است.

در بخشی از این بیانیه اپل آمده که تغییر موتور جستجو از Bing به گوگل بخش جستجوی وب برای Siri به این سرویس امکان ارائه تجربه و نتایج هرچه پایدارتر و دقیق‌تری را می‌دهد. همچنان که تا پیش‌ از این نیز از موتور جستجوی گوگل در Safari به صورت پیش‌فرض استفاده می‌شد. اپل همچنین ادعا کرده که ارتباط قدرتمندش را با گوگل و مایکروسافت  حفظ خواهد کرد و به ارائه بهترین تجربه ممکن به کاربران دستگاه‌های مبتنی بر iOS و macOS متعهد باقی خواهد ماند.

کاربران سیستم‌ عامل macOS و iOS از این‌ پس با جستجوی موارد مختلف در Siri از نتایج موتور سرچ گوگل بهره‌مند خواهند شد. با این وجود اما بخش جستجوی تصاویر، همچنان از Bing استفاده خواهد کرد.

رقابت گوگل و مایکروسافت بر سر موتورهای جستجوی ارائه شده توسط این دو شرکت مدت زیادی است که ادامه دارد. چند ماه پیش نیز خبرهایی مبنی بر پرداخت 3 میلیارد دلاری گوگل به اپل برای باقی ماندن به‌عنوان موتور جستجوی پیش‌فرض در دستگاه‌های iOS منتشر شده بود.

علاوه بر این، مایکروسافت به‌عنوان توسعه‌ دهنده Bing نیز بیانیه‌ای را از طریق وب‌سایت TechCrunch در راستای این تصمیم اپل منتشر کرده است.

در این بیانیه مایکروسافت اعلام کرده که ارتباط با اپل برای آن‌ها ارزشمند ‌است و آن‌ها به آینده برای همکاری‌های دیگر در روش‌های متفاوت امیدوار هستند. Bing حتی با وجود این تصمیم به‌ عنوان موتور جستجوی پیش‌فرض تصاویر در دستگاه‌های تولید شده توسط اپل باقی‌ مانده است.

اشتراک در شبکه های اجتماعی

دیدگاه بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های ستاره دار* اجباری هستند.