اپل برنده جایزه بهترین مقاله کنفرانس CVPR شد

پس‌ از اینکه اپل به تیم محققان و پژوهشگران خود اجازه داد نتیجه دستاوردهای علمی خود را به‌طور عمومی منتشر کنند و به اشتراک بگذارند، پژوهشگران اپل اولین مقاله آکادمی خود در حوزه هوش مصنوعی را در اکتبر سال گذشته منتشر کردند. اکنون این مقاله از بین 2600 مقاله شرکت کننده، عنوان برنده «جایزه بهترین مقاله» کنفرانس معتبر «آموزش ماشین و چشم‌انداز کامپیوتر» (CVPR) سال 2017 را دریافت کرده است.

اولین مقاله آکادمی اپل با عنوان «یادگیری با‌ استفاده از تصاویر شبیه‌سازی‌ شده و محافظت نشده از طریق آموزش معکوس» منتشر شده است. این مقاله به مطالعه تکنیک‌های پیشرفته تشخیص تصاویر و استفاده تصاویر شبیه‌سازی‌ شده و واقعی برای آموزش یک برنامه تخصصی تصاویر هوش مصنوعی می‌پردازد. اگر درباره محتوای مقاله کنجکاو هستید، می‌توانید متن کامل مقاله را اینجا مشاهده کنید.

مقاله پژوهشی اپل جولای گذشته به کنفرانس CVPR 2017 ارائه شد و توانست عنوان بهترین مقاله منتخب کنفرانس را به دست آورد.

کسب این جایزه از این نظر حائز اهمیت است که اپل این جایزه را از کنفرانس «چشم‌انداز کامپیوتر و شناخت الگو» (CVPR) دریافت کرده است؛ کنفرانس CVPR یکی از مطرح‌ترین و تأثیرگذارترین کنفرانس‌های حوزه هوش مصنوعی و آموزش ماشین است و به نقل از MacRumors کمتر کسی می‌تواند این جایزه را دریافت کند. حتی برای افراد شاخص و برتر مشغول در این حوزه نیز کمتر اتفاق می‌افتد که به چنین موفقیتی دست پیدا کنند.

از طرف دیگر این مقاله اولین مقاله منتشر شده اپل در حوزه هوش مصنوعی است و از بین 2600 مقاله دیگر که به CVPR ارائه ‌شده بودند، به‌عنوان بهترین مقاله انتخاب شده است.

این مقاله توسط پژوهشگران اپل با نام‌های Ashish Shrivastava ، Tomas Pfister ، Oncel Tuzel ، Joshua Susskind ، Wenda Wang و Russell Webb تألیف شده است.

تیم‌های تحقیق هوش مصنوعی و آموزش ماشین (Machine Learning) اپل اکنون علاوه بر انتشار مقاله‌های تحقیقاتی خود، جزئیات کارهای مهندسان اپل را در وبلاگ خود نیز تشریح می‌کنند. این وبلاگ  که از اواسط جولای 2017 شروع به کار کرد، «مجله آموزش ماشین» نام دارد و تحقیقات پژوهشگران اپل را با جزئیات کامل برای علاقمندان این حوزه انعکاس می‌دهد.

اشتراک در شبکه های اجتماعی

دیدگاه بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های ستاره دار* اجباری هستند.