اپل تایید کرد که تا سپتامبر امسال حداقل یک آیفون جدید عرضه می‌کند

مدت زیادی است که شایعات در مورد نسل بعدی آیفون‌ها که قرار است تا پایان سال 2017 عرضه شوند همه‌جا منتشر می‌شود. شایعات و تحلیل‌ها درباره آیفون جدید آن‌قدر زیاد هستند که اغلب اوقات بسیاری نمی‌دانند که به کدام اعتماد کنند و یا کدام را نادیده بگیرند. این شایعات از افراد و مجله‌های معتبر نظیر Ming Chi Kuo و مجله Forbes گرفته تا کاربران شبکه‌های اجتماعی در همه‌جا دیده می‌شود.

در این میان اما آنچه جالب‌ توجه است این است که تاکنون هیچ‌کدام از این اخبار به‌طور رسمی از طرف اپل تائید یا رد نشده است. در این میان تیم کوک، مدیر عامل اپا فقط یک‌بار آن‌هم در مصاحبه با جیم کوردون تایید کرد که آیفون‌های نسل بعدی سیستم امنیتی فوق‌العاده‌ای خواهند داشت و هیچ اطلاعات دیگری در مورد نسل بعدی آیفون نداد.

حال خبر جالب این است که تیم کوک با بیان اینکه اپل هیجان زیادی برای پاییز دارد، اعلام کرده در سه‌ماهه بعدی 2017 خود را برای افزایش درآمد 3 میلیارد دلاری آماده کرده است. بر اساس پیش‌بینی‌های رسمی اپل، این شرکت انتظار دارد که در سه‌ماهه بعدی 2017 درآمدش از 49 میلیارد دلار به 52 میلیارد دلار برسد.

این مساله می‌تواند یک نشانه دقیق و رسمی از آمدن محصولی جدید، با درآمدزایی بسیار زیاد و دقیقاً مثل آیفون باشد. بر همین اساس با اطمینان بیشتری می‌توان گفت که تا روز سی‌ام سپتامبر حتماً یک محصول پردرآمد، نظیر آیفون از طرف اپل رونمایی خواهد شد.

از سخنان اخیر تیم کوک می‌توان این‌گونه نتیجه گرفت که تا ماه سپتامبر 2017 حداقل یک تلفن هوشمند، آن‌ هم احتمالاً iPhone 7s معرفی خواهد شد. اما در این میان با وجود اخبار ضد و نقیض مبنی بر تاخیر اپل در عرضه iPhone 8 بعید به نظر می‌رسد که تلفن هوشمند اپل که برای دهمین سالگرد تولد آیفون تولید شده در سپتامبر معرفی شود.

پیش از این نیز تحلیلگران «بنک آو امریکا» ادعا کرده‌اند که آیفون جدید به این زودی‌ها عرضه نخواهد شد که منجر به کاهش چشمگیر فروش این محصول می‌شود. آن‌ها این تاخیر را بیش از سه هفته؛ یعنی در نیمه دوم اکتبر پیش‌بینی کرده‌اند.

اپل هنوز در رابطه با آیفون 8 حرفی نزده اما برخی معتقدند که اپل تصمیم دارد Touch Screen را با تشخیص چهره جایگزین کند و یا دکمه Home را پشت‌ گوشی طراحی کند.

اشتراک در شبکه های اجتماعی

دیدگاه بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های ستاره دار* اجباری هستند.