سری سوم اپل واچ بازار را متحول می‌کند

در ماه‌های اخیر میزان فروش اپل واچ چندان زیاد نبوده است اما با عرضه سری سوم اپل واچ در آینده خیلی نزدیک، امید آن هست که اپل سال 2017 را در حالی تمام کند که درآمد قابل‌توجهی از فروش ساعت‌های هوشمند به دست آورده باشد.

بعضی از منابع حاضر در زنجیره تأمین ساعت‌های اپل با توجه به قابلیت‌هایی که از این ساعت دیده‌اند، حدس می زنند که اپل تا پایان سال 2017 در مجموع 15 میلیون اپل واچ روانه بازار کرده باشد. اگر این آرزو جامه حقیقت بپوشد شکی باقی نخواهد ماند که آمار فروش اپل واچ در سال 2018 از این نیز بیشتر خواهد بود و سالی پربار را برای تیم اپل رقم خواهد زد.

بازار ساعت هوشمند هنوز یک نهال نو پا است که سعی می‌کند راه خود را میان مشتریان بازار هدف پیدا کند. نباید فراموش کرد که تجهیزات هوشمند پوشیدنی مانند ساعت‌های هوشمند برای بیشتر مصرف‌کنندگان هنوز یک نیاز و لازمه زندگی امروز به شمار نمی‌رود و برای اکثر مشتریان این بازار بیشتر جنبه زیبایی دارد. اما عمر کوتاه باتری سایر لوازم الکترونیکی مانند گوشی‌های تلفن همراه، قیمت بالای آن‌ها و این حقیقت که تکنولوژی به‌زودی به‌جایی می‌رسد که بقیه لوازم هوشمند نیز بتوانند جایگزین تلفن‌های همراه شوند، همه دست‌به‌دست هم داده‌اند تا میزان تقاضا برای ساعت‌های هوشمند در آینده نه‌چندان دور بیشتر شود.

در سال‌های اخیر میزان تقاضا برای ساعت‌های هوشمند بیشتر تولیدکنندگان ضعیف شده است. تقاضا برای مچ‌بند سلامتی Xiaomi و Fitbit هم در سال‌های اخیر تنزل پیدا کرده است. بازار فروش سامسونگ، ال‌جی، Huawei و Motorola نیز که اصلاً تعریفی ندارد و همچنان ضعیف است. برخی برندها هم مانند Asus به‌کلی از میدان بازار ساعت‌های هوشمند به بیرون افتادند و نتوانستند در این بازار دوام بیاورند.

اما با وجود این بازار ضعیف تقاضا برای ساعت‌های هوشمند که بیشتر تولیدکنندگان مطرح این روزها با آن دست‌وپنجه نرم می‌کنند، وضع برای اپل واچ‌ها متفاوت است. اگرچه با نزدیک شدن به اولین سالگرد تولد اپل واچ‌های سری 1 و 2 میزان تقاضای آن‌ها نیز کمی افت کرده است اما در مقایسه با وضع سایر برندها، بازار اپل واچ در مجموع موفق بوده است.

بر اساس گزارش Digitimes، اپل امیدوار است که در دوره چهارم سال مالی 2017، 4.5 میلیون اپل واچ به بازار عرضه کند و مجموع فروش سال 2017 اپل واچ را در سال جاری میلادی تا پایان سال به 15 میلیون برساند. اپل همچنین امیدوار است که در سال 2018، 20 میلیون ساعت هوشمند روانه بازار کند.

اگرچه بر اساس پیش‌بینی و خبرهایی که از دیزاین اپل واچ سری 3 به بیرون درز کرده است، قرار نیست دیزاین سری سوم اپل واچ تغییر چندانی کند اما از آن جایی‌ که اپل احتمالاً می‌خواهد قابلیت اتصال 4G LTE را به سری سوم ساعت‌های هوشمند خود اضافه کند، امیدوار است که استقبال خوبی از آن شود. قابلیت اتصال 4G LTE به شما این امکان را می‌دهد که بدون اتصال (Tethering) به گوشی آیفون خود از اپلیکیشن‌های مختلف استفاده کنید و به اینترنت وصل باشید.

اشتراک در شبکه های اجتماعی

دیدگاه بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های ستاره دار* اجباری هستند.