فروش بیش از ۳۰ میلیون اپل واچ از زمان تولد تا بحال

تیم کوک، مدیر عامل اجرایی اپل در همایش درآمد سالانه اپل اعلام کرد فروش اپل واچ در سه ماهه سوم سال 2017، بیش از 50 درصد نسبت به سال گذشته رشد کرده است. وی گفت اپل واچ با یک فاصله قابل توجه از بقیه ساعت‌های هوشمند رتبه اول را در میان ساعت‌های هوشمند مورد استقبال در بازار به دست آورده است.

تیم کوک در این کنفرانس از فرصت استفاده کرد و درباره این ساعت هوشمند گفت این ساعت بسیار کاربردی است و تاثیر مثبتی در بالا بردن راندمان سلامتی افراد دارد و افراد را ترغیب به تحرک بیشتر و خودداری از ساکن نشستن می‌کند. این ساعت با داشتن قابلیت ضد آب بودن و داشتن GPS می‌تواند همراه خوبی برای پیاده روی، دویدن و شنا باشد.

اپل در سه ماهه سوم سال 2017 ، 2.8 میلیون اپل واچ فروخته است. این رقم در مقایسه با 1.8 اپل واچی که اپل در سال گذشته روانه بازار کرد 56 درصد رشد داشته است.

تحلیلگران بازار اپل قبلاً پیش‌بینی کرده بودند که اپل با فروش 13.6 میلیون ساعت هوشمند در 2015 ، 11.6 میلیون در 2016 و 3.5 میلیون اپل واچ در سه ماهه گذشته تا بحال در مجموع 30 میلیون اپل واچ روانه بازار کرده است.

اگر دقیق‌تر بگوییم اپل از زمان تولد اپل واچ  تا به حال در مجموع 31.5 میلیون اپل واچ فروخته است.

با این حال برخی معتقدند که اپل از نظر رتبه بندی بعد از Fitbit و شرکت چینی Xiaomi قرار می‌گیرد. اما این در حالی است که قیمت فروش ردیاب تناسب اندام هردوی این شرکت‌ها گران‌تر از اپل است. Xiaomi  در سه ماهه سوم سال 3.7 میلیون دستگاه پوشیدنی هوشمند فروخت و Fitbit نیز آن طور که چند روز پیش اعلام کرد 3.4 میلیون دستگاه در همین مدت زمان روانه بازار کرده است. میزان فروش Fitbit در سال جاری بسیار کمتر از آمار فروش سال گذشته آن است.

حضور اپل اخیراً در بازار دستگاه های پوشیدنی هوشمند تناسب اندام کمتر شده است و به همین خاطر Xiaomi پرچمدار فعلی بازار این نوع دستگاه‌های هوشمند است. البته اپل واچ سری 3 با توجه به داشتن ردیاب سلامت می‌تواند اوضاع را به نفع اپل تغییر دهد و به اپل دوباره این فرصت را بدهد که به عنوان پرچمدار دستگاه‌های پوشیدنی هوشمند عرض اندام کند.

اپل فروش ساعت‌های هوشمند خود را به طور جداگانه مانند فروش محصولاتی از قبیل آیفون، آیپد و مک‌ها گزارش نمی‌دهد و معمولاً ساعت‌ها را به همراه برخی محصولات دیگرش مثل apple TV، Airpod ، Beats، آیپاد و غیره در زیرگروه دسته «محصولات دیگر» قرار می‌دهد. اپل درآمد «محصولات دیگر» خود در دوره سه ماهه سوم سال را 2.7 میلیارد دلار با 23 درصد رشد سالانه اعلام کرده است.

تیم کوک در کنفرانس درآمد سه ماهه گذشته نیز درباره درآمد اپل واچ گفت درآمد ساعت‌های هوشمند اپل هرسال دو برابر می‌شود.

اشتراک در شبکه های اجتماعی

دیدگاه بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های ستاره دار* اجباری هستند.