اپل واچ بزودی سهم آیپاد از بازار را خواهد گرفت

اپل واچ شاید بخش کوچکی از تجارت اپل را نسبت به آیفون داشته باشد، اما گزارشی جدید از یک سایت پژوهشی نشانگر سبقت گرفتن آن ازپایه گذار آیفون اپل یعنی آیپاد است.

محاسبه درآمد

اپل واچ تقریبا زمانی معرفی و وارد بازار شد که اپل تصمیم به توقف گزارش فروش آیپاد را گرفته بود. در حالی که اپل مقدار دقیق فروش اپل واچ را هم هیچوقت اعلام نکرده است، این سایت اعلام کرده که می‌توان با بررسی دیگر دسته‌بندی محصولات اپل به موفقیت فروش این محصول پی برد. بعد از انجام این کار به مدت ۶ فصل بعد از به دنیا آمدن اپل واچ، رشد فزاینده این محصول توسط اعلامیه‌های خود اپل به مقدار ۴۰ درصد در ۳ فصل اخیر گویای این مسئله است.

اپل واچ بزودی سهم آیپاد از بازار را می‌گیرد

همچنین با معرفی اپل واچ ۳ با قابلیت LTE این مدل به محبوب ترین مدل اپل واچ تبدیل شده است. این سایت اعلام کرده که اپل واچ می‌تواند تجارت آیپاد را در هر فصل مالی تحت تاثیر قرار بدهد. آیپاد به تنهایی در سال ۲۰۰۷ ، چهار میلیارد دلار فروش داشته است.

به نظر کارشناس این وبسایت، سال آینده سالی خواهد بود که مقدار فروش اپل واچ از آیپاد پیشی خواهد گرفت و سود بیشتری را برای اپل در پی خواهد داشت. اما از نظر تعداد نسخه‌های به فروش رسیده ممکن است مدت زمان بیشتری برای آن نیاز باشد. موفق ترین سال برای آیپاد اپل، سال ۲۰۰۸ بود که در آن سال اپل توانست ۵۵ میلیون نسخه از آیپادهای خود را به فروش برساند. این رقم فعلا برای اپل واچ ۱۶ میلیون نسخه است. اگر رشد فروش آن برابر ۳۰ درصد باشد زمان اتفاق افتادن آن سال ۲۰۲۲ خواهد بود. رشد ۴۰ درصدی برای سال ۲۰۲۱ و رشد ۵۰ درصدی برای سال ۲۰۲۰ این مهم را رقم خواهند زد.

این گزارش پیش‌بینی کرده است که اپل واچ می‌تواند به صورت اتفاقی به دومین یا سومین محصول محبوب اپل در کل ایام تبدیل شود. با در نظر گرفتن این نکته که اپل یک «شرکت ساعت سازی» نیست، این قضایا جالب‌تر نیز خواهند شد. از همه این‌ها که صرف نظر کنیم، باید دلیلی وجود داشته باشد که اپل توسط آن بتواند به تنها شرکت تریلیون دلاری تبدیل شود.

به نظر شما اپل واچ جایگاه آیپاد را خواهد گرفت؟

مشاهده نتایج

Loading ... Loading ...
اشتراک در شبکه های اجتماعی

دیدگاه بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های ستاره دار* اجباری هستند.