تلاش برای تجهیز Apple Watch به سیستم ردیاب قند خون

Appleدر تلاش است تا سیستم جدیدی برای ردیابی قند خون و مناسب با افراد مبتلا به دیابت توسعه دهد. بر همین اساس در آینده‌ای نزدیک می‌توانیم شاهد قابلیت جدید Apple Watch برای اندازه‌گیری و ردیابی قند خون و بهبود روند جلوگیری و کنترل دیابت باشیم.

به گزارش خبرگزاری CNBC، تیم کوک مدیرعامل اجرایی Apple مدتی است که از یک نمونه اولیه سیستم ردیاب قند خون که سازگار با Apple Watch است استفاده می‌کند. ماه گذشته نیز این خبرگزاری طی گزارشی ادعا کرده بود که Apple در حال همکاری با یک تیم تحقیقاتی تشکیل شده از چند مهندس بیوشیمی است تا دستگاه ردیاب سطح قند خون را برای افراد دیابتی تولید کند. این تیم تحقیقاتی که در شهر Palo Alto واقع در ایالت کالیفرنیا مستقر است، در تلاش برای امکان‌سنجی ارتباط یک سیستم ردیاب میزان قند خون با Apple Watch است.

سیستم‌های ردیابی قند خون که اخیراً در بازار موجود شده‌اند، نیاز به نفوذ داخلی پوست دارند؛ اما در فوریه امسال، کوک طی بیانیه‌ای در دانشگاه گلاسگو ادعا کرد که از یک ردیاب پوشیدنی قند خون استفاده می‌کند که به او اطلاعات مهمی در مورد تأثیر غذاهای مختلف بر روی سطح قند خون بدنش ارائه می‌دهد. او ادعا کرد که: چک کردن چندباره قند خون در روز می‌تواند از لحاظ روانی بسیار نگران‌کننده باشد، اما می‌توان امید داشت که افراد با به دست آوردن دانش دقیق و سریع از آنچه که در حال خوردنش هستند، به سلامت خود کمک کرده و از ابتلا به دیابت جلوگیری کنند.

بر اساس گزارش مرکز کنترل و جلوگیری از بیماری‌های ایالات‌متحده (CDC) در چند سال گذشته آمار ابتلا به دیابت در سراسر جهان رو به افزایش بوده و تنها در این کشور بیش از ۲۹ میلیون نفر از دیابت رنج می‌برند که یک نفر از هر چهار نفر آن‌ها از وضعیت سلامت خود ناآگاه است.

پیش از این نیز استیو جابز ادعا کرده بود که در آینده‌ای نزدیک، پوشیدنی‌های هوشمند خواهند توانست سطح قند خون را به همراه دیگر علائم مهم حیاتی اندازه‌گیری کنند. طبق ادعای CNBC، اپل بیش از ۵ سال است که در حال تحقیق بر روی چنین دستگاهی است. اما در عین حال نظر می‌رسد که تولید و توسعه این محصول با استفاده از تکنیک کاملاً خارجی و بدون نفوذ به بدن؛ یکی از بزرگ‌ترین چالش‌های اپل خواهد بود.

اشتراک در شبکه های اجتماعی

دیدگاه بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های ستاره دار* اجباری هستند.