همکاری استیون اسپیلبرگ با اپل برای ساخت یک سریال علمی-تخیلی

کمپانی اپل در راستای اقدامات اخیر خود برای تولید محتوای تلویزیونی، با استیون اسپیلبرگ، یکی از بزرگ‌ترین و معروف‌ترین کارگردانان تاریخ هالیوود، قرارداد همکاری برای تولید یک مجموعه تلویزیونی بسته است.

بر اساس گزارش‌هایی که به دست ما رسیده است اپل و استیون اسپیلبرگ قرار است اپیزود جدید Amazing Stories را با همکاری هم بسازند. این مجموعه داستان که ژانر علمی تخیلی دارد سال 1980 در شبکه NBC پخش شد. این برنامه قرار است با موضوعات جدید و اپیزودهای کاملاً جدید دوباره به روی آنتن بازگردد.

کمپانی اپل قرار است 10 اپیزود آن را به همکاری Steven Spielberg بسازد. به گزارش وال‌استریت ژورنال بودجه در نظر گرفته‌شده برای ساخت هر اپیزود Amazing Stories بیش از 5 میلیون دلار یا به عبارتی 20 میلیارد تومان است.

اپل در برنامه‌ریزی بودجه سال بعد خود، 4 هزار میلیارد تومان!، معادل 1 میلیارد دلار برای ساخت برنامه‌های اورجینال در نظر گرفته است. اپل با اختصاص این بودجه قصد دارد تعداد مشترکین اپل موزیک و سرویس‌های دیگر خود را افزایش دهد. اپل امیدوار است بتواند درآمد سرویس‌های این‌چنینی شرکت خود را تا سال 2020 به 50 میلیارد دلار افزایش دهد.

اپل قرارداد ساخت اپیزودهای Amazing Stories را با شرکت فیلم‌سازی امبلین که به استیون اسپیلبرگ تعلق دارد و شرکت برنامه‌سازی NBCUniversal بسته است.

ساخت قسمت‌های جدید برای یک مجموعه تلویزیونی قدیمی معمولاً با ریسک همراه است و چالش‌برانگیز است. بخصوص در مورد این برنامه که قدیمی‌تر است و بسیاری از مخاطبان جوان آن احتمالاً قسمت‌های قدیمی‌تر را ندیده‌اند. اما نقطه قوت این مجموعه این است که آدم معروفی مثل استیون اسپبلبرگ کارگردانی آن را به عهده داد. اپل قبلاً نیز چندین برنامه تلویزیونی بانام‌های “Planet of the Apps” و “Carpool Karaoke” ساخته است اما این بار امیدوار است با حضور اسپیلبرگ موفقیت بیشتری در ساخت محتوای تلویزیونی و رقابت با تولیدکنندگان مطرح محتوای تلویزیونی مانند نتفلیکس و آمازون کسب کند.

هنوز زمان اکران این مجموعه مشخص نشده است اما احتمالاً در سال 2018 اکران شود.

اشتراک در شبکه های اجتماعی

دیدگاه بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های ستاره دار* اجباری هستند.