اپل استور در دل کتابخانه تاریخی واشنگتن

اپل پس از گذشت یک سال از شروع مذاکرات با مسئولان ذیربط برای اجاره بنای قدیمی کتابخانه Carnegie، چند روز پیش سرانجام از نهایی شدن قرارداد اجاره قسمتی از کتابخانه برای ایجاد اپل استور جدید خود خبر داد.

اپل از حدود یک سال پیش قصد داشت Apple Store جدید خود در washangton D.C را در بنای تاریخی کتابخانه Carnegie واشنگتن که در میدان Mount Vernon واقع شده است،  تاسیس کند. این اولین باری نیست که اپل برای فروشگاه‌های خود به سراغ بناهای تاریخی می‌رود. در حال حاضر مسئولیت کتابخانه به عهده اداره Events D.C است.

Apple Store

فضایی که اپل برای فروشگاه خرده فروشی محصولات خود از کتابخانه Carnegie اجاره کرده، 19 هزار متر مربع است. اپل این فضا را برای مدت 10 سال اجاره کرده و بعد از پایان مدت اجاره می‌تواند قرارداد خود را برای 10 سال دیگر هم تمدید کند.

اپل در حالی افتتاح فروشگاه خود در این ساختمان تاریخی را کلید می‌زند که قرار است کتابخانه و انجمن تاریخی هم مثل سابق به فعالیت خود در همان ساختمان ادامه دهند. اپل به طرف قرارداد اجاره قول داده که در مدت حضور خود در کتابخانه، به تمامیت تاریخی کتابخانه احترام بگذارد و به عنوان مثال لوگوی خود را طوری در نما و اطراف ساختمان نصب نکند که کل فضا را به خود اختصاص دهد. همچنین اپل قول داده سعی کند تغییراتی که در فضا ایجاد می‌کند تا حد امکان جزئی و نامحسوس باشد.

اپل قرار است این بار هم طراحی داخلی فضای Apple store جدید خود را به شرکت Foster + Partners واگذار کند. به احتمال زیاد طراحی داخلی این فضا هم شبیه Apple Opera در پاریس و Apple Grand Central در نیویورک خواهد بود.

اشتراک در شبکه های اجتماعی

دیدگاه بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های ستاره دار* اجباری هستند.