افزایش ۱۵ درصدی فروش آیپد

بر اساس گزارش امروز اپل از درآمد خود در سه ماهه سوم سال مالی 2017، اپل در طول این دوره سه ماهه 11.4 میلیون آیپد فروخته که از محل فروش آنها 5 میلیارد دلار درآمد کسب کرده است.

اپل اوایل خرداد دو مدل جدید آیپد 10.5 اینچی و 12.9 اینچی iPad Pro را با قابلیت قدرت پردازش سریع‌تر و نمایشگر ProMotion پیشرفته به بازار معرفی کرد که با توجه به گزارش درآمد اپل که امروز منتشر شد، ظاهرا همه این قابلیت‌ها با هم توانسته نظر کاربران را به شدت به خود جلب کند.

باید اقرار کرد که این میزان فروش در طول سه ماه بسیار خوب است. مطمئناً شما نیز با یک نگاه کوچک به میزان فروش آیپدهای اپل ظرف سه ماهه سوم سال 2016  و مقایسه آن با دوره‌ها و سال‌های قبل به همین نتیجه خواهید رسید.

اپل در سه ماهه سوم سال مالی 2016 تنها کمتر از 10 میلیون آیپد فروخته بود. میزان فروش آیپد در سه ماهه سوم سال مالی 2017 ، 25 درصد نسبت به سال گذشته افزایش پیدا کرده است. حتی اگر سه ماهه دوم سال مالی 2017 را نیز در نظر بگیریم مجدداً با رشد 28 درصدی فروش اپل در این سه ماهه سوم نسبت به سه ماهه دوم 2017 روبرو می شویم و اینها همه نشان از اقبال عمومی مدل‌های iPad Pro دارد.

اپل امسال یک مدل اصلاح شده آیپد با قیمت پایین‌تر نیز تولید کرد. قیمت 329 دلاری این مدل اصلاح شده آیپد به علاوه پردازشگر سریع A9 آن نیز شاید در میزان فروش فوق‌العاده آیپد بی تاثیر نبوده باشد. بعید نیست که فروش آیپد در سه ماهه بعدی سال حتی بالاتر هم برود چرا که اپل مدل‌های iPad Pro را به تازگی و تقریباً در اواخر دوره سه ماهه سوم 2017 (اوایل خرداد) به بازار معرفی کرد.

تعداد آیپدهای فروخته شده اپل در این دوره خیلی بیشتر از میزان پیش‌بینی تحلیلگران بود. بسیاری از تحلیلگران حتی حدس می زدند میزان فروش اپل نه تنها افزایش قابل توجهی در این دوره نسبت به دوره‌های قبل نخواهد داشت بلکه فکر می‌کردند در این دوره فروش آیپد از دوره‌های قبل حتی کمتر نیز باشد.

آیپد قبل از اواسط سال 2016 در ده دوره سه ماهه کاهش فروش و کاهش استقبال کاربران را تجربه کرد و میزان فروش آن از بعد از معرفی iPad Pro به یکباره افزایش پیدا کرد. اپل توانست آیپد را جایگزین کامل PC معرفی کند و به این تریب دوباره روزهای خوب و پرفروش را به این محصول برگرداند.

اشتراک در شبکه های اجتماعی

دیدگاه بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های ستاره دار* اجباری هستند.