اپل روز گذشته ششمین نسخه iOS 11 و macOS High Sierra را در حالی منتشر کرد که مدت‌ زمان زیادی به تاریخ عرضه عمومی این سیستم‌ عامل‌ها باقی نمانده است. این نسخه‌های بتا در فاصله کوتاهی از نسخه بتای قبل و تنها برای توسعه‌دهندگان عرضه‌ شده است.

بسیاری از تحلیلگران در این‌ بین ادعا می‌کنند که ششمین نسخه بتای این دو سیستم‌ عامل یکی از آخرین آپدیت‌های عرضه‌ شده خواهد بود و به‌ احتمال‌ زیاد نسخه نهایی تنها پس یک یا دو آپدیت دیگر منتشر خواهد شد. توسعه‌دهندگانی که اکانت مخصوص این کار را تهیه‌کرده‌اند هم‌اکنون می‌توانند این دو نسخه را از طریق منابع رسمی مورد تائید اپل دانلود و نصب کنند.

در بتای توسعه‌دهندگان جدید macOS High Sierra باگ‌های مربوط به پرینترهای Canon و مشکلات سوییچ کردن کارت گرافیک‌های اکسترنال حل‌شده است. علاوه بر این قابلیت‌های تکنولوژی فشرده‌سازی تصاویر با فرمت HEVC و APFS نیز در آن بهبود داشته است.

در iOS 11 نیز می‌توان از تغییراتی نظیر رفع باگ‌های مختلف DirecTV  و Audiobus 3 را دید. اما با این‌ وجود هنوز باگ‌هایی در  Audiobus 3 گزارش‌ شده است. علاوه بر این مشکلات اخیر Family Sharing که در نسخه‌های قبلی iOS 11 وجود داشت نیز برطرف شده است.

از دیگر بهبودهای انجام‌شده می‌توان به تغییر کاربری اپلیکیشن‌های Notes، Maps و App Store اشاره کرد. علاوه بر اینکه مشکلات کوچکی که در میزان تنظیم سطح روشنایی و فرایند اتصال Apple Pencil وجود داشت برطرف شده است.

اشتراک در شبکه های اجتماعی

دیدگاه بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های ستاره دار* اجباری هستند.