هشتمین نسخه بتای macOS High Sierra منتشر شد

اپل امروز هشتمین نسخه بتای macOS High Sierra را ابتدا برای توسعه‌دهندگان و ساعتی بعد به‌طور عمومی منتشر کرد. نسخه هفتم این بتا هفته پیش منتشر شده بود. اپل حدود دو ماه پیش این نرم‌افزار جدید را در کنفرانس جهانی توسعه‌دهندگان 2017 معرفی کرد.
اکنون شما می‌توانید نسخه بتای macOS High Sierra را از مرکز توسعه‌دهندگان اپل یا از طریق اپ استور مک دانلود کنید.
macOS High Sierra در تکمیل قابلیت‌های اولیه‌ای که در macOS Sierra معرفی شده بود به بازار می‌آید. تمرکز اصلی macOS High Sierra روی فضای ذخیره، ویدئو و گرافیک است. Apple File System جدید (APFS)، High Efficiency Video Codec (HEVC) و ورژن آپدیت شده Metal با پشتیبانی VR و GPU خارجی از دستاوردهای جدید macOS High Sierra است.
در macOS High Sierra قابلیت‌های برخی از اپلیکیشن‌ها مانند اپ عکس بیشتر شده است. در اپ عکس در کنار صفحه یک نوار میانبر اضافه‌ شده که دسترسی به ابزار ویرایش و آلبوم‌ها را آسان‌تر می‌کند. در اپ عکس این ورژن مک همچنین چند فیلتر و گزینه ادیت جدید هم اضافه‌ شده است. گزینه‌های جدید اضافه‌ شده عبارتند از: گزینه Curve و Selective Color. عکس‌ها در این ورژن مک از برنامه‌های ویرایش خارجی مانند فتوشاپ و Pixelmator پشتیبانی می‌کنند و تغییراتی که در آن برنامه‌ها بر روی عکس اعمال می‌شود را در قسمت Photos ذخیره می‌کنند.
سافاری و سیری هم یکی دیگر از برنامه‌هایی هستند که قابلیت‌های آن در این نسخه ارتقا داده شده است. به‌عنوان‌ مثال سرعت سافاری در این نسخه بالاتر رفته است و گزینه‌ای برای جلوگیری از نمایش خودکار ویدئو به آن اضافه‌ شده است و چند تغییر جزئی دیگر هم کرده است. به سیری هم قابلیت موسیقی اضافه‌ شده است و صدای آن هم تغییر کرده است و یک صدای طبیعی‌تر جایگزین صدای قبلی سیری شده است. همچنین برنامه‌های iCloud ، FaceTime ، Messages و Notes هم تا حدودی تغییراتی داشته‌اند که می‌توانید با دانلود نسخه بتا خودتان آن‌ها را ببینید یا برای باخبر شدن از ریز تغییرات macOS High Sierra تا انتشار نسخه نهایی آن صبر کنید.
اکنون نسخه هشتم بتای macOS High Sierra برای دانلود در دسترس توسعه‌دهندگان و بازدیدکنندگان قرار گرفته است. نسخه نهایی macOS High Sierra در پاییز منتشر می‌شود.

اشتراک در شبکه های اجتماعی

دیدگاه بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های ستاره دار* اجباری هستند.