آثار نقاشان و عکاسان معروف؛ الگوی نوردهی پرتره آیفون‌های جدید

اپل به نوردهی عکاسانی مانند Annie Leibovitz و  Richard Avedon و نقاشانی مانند Johannes Vermeer  توجه زیادی داشته تا از کار آنها در قابلیت نوردهی پرتره‌های آیفون‌های جدید شامل آیفون 10 و آیفون 8 پلاس الگو بگیرد.جانی مانزاری، مدیر بخش طراحی چهره انسانی اپل در مصاحبه‌ای با خبرگزاری بازفید اعلام کرده است اگر به کار استادهای آلمانی نگاه کنید و بعد آنها را با نقاشی‌های که در آسیا انجام شده مقایسه کنید متوجه تفاوت سبک آنها خواهید شد. ما از خودمان پرسیدیم آنها در چه چیزی متفاوت هستند؟ و چه المان‌هایی در آنها وجود دارد که ما می‌توانیم آنها را با نرم‌افزار بازسازی کنیم؟

او توضیح داد که این شرکت افراد را برای انجام آزمایش به استودیو آورده و از متخصصان خواسته شده تا بر روی خطوط صورتشان آنالیز و نوردهی سریع انجام دهند. نوردهی پرتره تنها محدود به آیفون 10 و آیفون 8 پلاس است و دلیل آن وجود دوربین ثانویه برای جدا کردن پس‌زمینه یا بلور کردن آن به طور کلی است که در گزینه Satge Light نوردهی پرتره گنجانده شده است.

فیل شیلر، مدیر بخش فروش اپل نیز گفته که این شرکت به تدریج به سمت دوربین‌های حرفه‌ای رفته است و این تحول منجر به کشانده شدن آن به دیگر بخش‌های مربوطه است.

پرتره آیفون

او اضافه کرده که یک تیم ویژه برای انجام کارهای واقعیت افزوده قرار داده شده تا تجربه خیلی متفاوت‌تری را با استفاده از دوربین برای کاربر رقم بزند. تیمی که در حال کار بر روی قابلیت فیس آی‌دی بوده با تیمی از تکنولوژی دوربین، سخت‌افزار، نرم‌افزار، حسگر و لنز همراه هستند تا کار تشخیص هویت بایومتریک را انجام بدهند. در این وسط کارهای زیادی بر عهده دوربین قرار دارد که شامل کارهای اصلی مثل گرفتن عکس تا کارهای پشتیبانی مانند باز کردن قفل و راه‌اندازی تجربه واقعیت افزوده می‌شود، و به همین دلیل همکاری خیلی خوبی بین اعضا همه تیم‌ها و اجزای آنها وجود دارد.

آیفون 8 و آیفون 8 پلاس تکامل یافته‌های پیشرفته نسل قبلی خودشان هستند که شامل چیزهای جدیدی مثل پردازنده A11 و شارژ وایرلس هستند. این کمپانی باید تاکید ویژه‌ای بر روی تکنولوژی دوربین خود داشته باشد هر چند که امروز DxOMark دوربین آیفون 8 پلاس را بهترین دوربین موجود در گوشی‌های تلفن همراه اعلام کرده است.

هر دو آیفون 10 و 8 پلاس دارای دوربینی بزرگتر با سنسور دوگانه، فیلترهای رنگ جدید و پیکسل‌های عمیق‌تر هستند. آیفون 10 همچنین دارای سیستم تثبیت ابتیکال هم برای زوایای باز و هم تله‌فوتو شده است. همراه با آن دارای روزنه  ƒ/2.4 که اجازه نورگیری بیشتری را خواهد داد.

اشتراک در شبکه های اجتماعی

دیدگاه بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های ستاره دار* اجباری هستند.