سهام اپل به سرعت در حال افزایش قیمت است

اپل گزارش مالی درآمد خود در سه ماهه سوم سال 2017 را منتشر کرد وبر اساس آن سهام اپل به سرعت در حال افزایش قیمت است.

بر اساس گزارش مالی اپل، این شرکت در سه ماهه سوم امسال تعداد آیفون‌های بیشتری فروخته و در نتیجه درآمد این دوره اپل بیشتر از سقف پیش‌بینی تحلیلگران بوده است.

برخلاف اینکه تحلیلگران بازار پیش بینی می‌کردند بازار فروش اپل در ماه‌های پیش از ورود آیفون 8 حال و روز چندان خوبی نداشته باشد و آیفون‌های فعلی با اقبال خوبی از طرف مشتریان خود روبه‌رو نشوند، اما اپل در این سه ماه 41 میلیون آیفون فروخته و بیش از 1.2 میلیارد دلار از محل درآمد آیفون‌ها کسب کرده است.

تیم کوک با استناد به وضعیت فروش آیفون‌ها و رشد 25 درصدی سالانه بازار محصولات اپل در برخی از بازارهای مقصد آسیا، آمریکای لاتین و خاورمیانه، اقبال سالانه طرفداران محصولات اپل از آیفون را بی‌نظیر توصیف کرد.

بر اساس گزارشی که اپل امروز در سایت خود منتشر کرد درآمد این شرکت در سه ماهه منتهی به اول جولای 2017، 45.4 میلیارد دلار و سود هر سهم شرکت نیز 1.67 دلار بوده است. در یک مقایسه اجمالی مشخص است که درآمد اپل در این سه ماهه نسبت به سه ماهه سوم سال گذشته حدود 3 میلیارد بیشتر شده است. درآمد اپل در سه ماهه سوم سال گذشته 42.5 میلیارد دلار و سود هر سهم نیز 1.42 دلار ثبت شده است. از این میان 61 درصد درآمد سه ماه سوم سال 2017 مختص فروش محصولات در سطح بین‌المللی است.

تیم کوک، مدیر عامل اپل ضمن ابزار خوشحالی از افزایش سالانه درآمد این شرکت، نوشت: «ما خوشحالیم که براساس گزارش‌های منتشر شده، درآمد سالانه اپل به سرعت در حال رشد است و هر سال  7 درصد بیشتر از سال گذشته است.»

تیم کوک همچنین به موفقیت بالای کنفرانس جهانی توسعه دهندگان که در ماه ژوئن برگزار شد اشاره کرد و گفت: «همه ما هیجان زده ایم که هرچه زود فناوری پیشرفته iOS ، macOS ، watchOS و tvOS را که پاییز به بازار می‌آیند ببینیم.»

طبق گزارش سایت اپل، هر سهم این شرکت در این سه ماهه 17 درصد افزایش داشته است و اپل ظرف این سه ماه 11.7 میلیارد دلار سود به حساب سرمایه‌گذاران خود سرازیر کرده است.

اپل همچنین در این گزارش پیش‌بینی کرده که درآمد سه ماهه چهارم شرکت در سال 2017 به عددی بین 49 تا 52 میلیارد دلار خواهد رسید. اپل اعلام کرد کنفرانس زنده گزارش درآمد سه ماهه سوم سال 2017 شرکت از طریق سایت اپل در ساعت و تاریخی که در خود سایت مشخص شده برای علاقه‌مندان پخش می شود.

پس از اعلام گزارش درآمد سه ماهه سوم سال 2017 اپل، قیمت سهام این شرکت به سرعت ظرف چند ساعت 5 درصد افزایش پیدا کرد و قیمت هر سهم به بیش از 157 دلار رسید  و اگر این مبلغ به همین صورت تا فردا صبح در همین سطح باقی بماند، شرکت اپل فردا در حالی روز خود را شروع می‌کند که سرمایه آن بالغ بر 830 میلیارد دلار شده است.

اشتراک در شبکه های اجتماعی

دیدگاه بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های ستاره دار* اجباری هستند.