تاریخ رونمایی از آیفون 8 در گرو تکمیل آمفی‌ تئاتر استیو جابز

با توجه به سکوت اپل درباره تعیین روز رونمایی از آیفون 8، به نظر می‌رسد تاریخ برگزاری رویداد سپتامبر در گرو تکمیل پروژه آمفی‌ تئاتر استیو جابز در اپل پارک است.

بعد از خبر سایت Mac4ever که با اطمینان روز سه‌شنبه 12 سپتامبر را روز رونمایی از آیفون 8 اعلام کرد و بعد از آن هم انتشار خبر Wall Street Journal که آن هم مؤید حرف Mac4ever بود، اکنون امروز نوبت TechCrunch است که انتخاب نزدیک به یقین 12 سپتامبر را برای روز برگزاری مراسم رونمایی از آیفون 8 تایید کند.اما در این میان تنها کسی که هنوز در این رابطه ساکت باقیمانده است، اپل است.

دلیل این سکوت طولانی اپل چه می‌تواند باشد؟ اپل قصد دارد هم‌زمان  با رونمایی از آیفون 8، سالن آمفی‌تئاتر  استیو جابز در اپل‌ پارک را نیز افتتاح کند و با این کار هیجان روز مراسم را دوچندان کند، اما از آن جایی‌که هنوز پروژه ساخت آن تکمیل نشده است اپل به‌ احتمال‌ زیاد سعی می‌کند اعلام روز و محل برگزاری مراسم را تا دقیقه 90 به تأخیر بیندازد تا ببیند آیا این پروژه در نهایت برای برگزاری مراسم آماده می‌شود یا خیر.

اگر سالن 1000 صندلی استیو جابز در این دقایق آخر نتواند خود را به مراسم رونمایی از آیفون 8 برساند تیم کوک راهی نخواهد داشت جز اینکه سالن Bill Graham Civic در سانفرانسیسکو را برای برگزاری مراسم انتخاب کند. این سالن قبلاً هم برای رونمایی از چندین نسل آیفون استفاده شده است. طبق جدول برنامه‌های این سالن، هنوز برگزاری مراسم خاصی در آن برای روز 12 سپتامبر برنامه‌ریزی نشده است، بنابراین این سالن همچنان به‌عنوان گزینه جایگزین تیم کوک برای برگزاری مراسم آیفون 8 باقی می‌ماند.

اما تیم کوک تا چه زمانی می‌تواند به سکوت خود ادامه دهد؟ دعوت‌نامه‌های مراسم رونمایی از آیفون‌ها معمولاً طبق رسم هرساله بین 7 تا 10 روز قبل از مراسم برای میهمانان ارسال می‌شوند؛ بنابراین اگر واقعاً قرار باشد مراسم رونمایی 12 سپتامبر برگزار شود، اپل باید حداکثر تا چند روز دیگر، روز و محل برگزاری نهایی مراسم را به‌طور رسمی اعلام کند.

 

 

 

اشتراک در شبکه های اجتماعی

دیدگاه بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های ستاره دار* اجباری هستند.