اپل درخواست توسعه دهندگان برای استفاده از دوربین آیپد به‌عنوان دکمه را رد کرد

اپل به‌تازگی درخواست دو اپلیکیشن محبوب iOS را برای ارائه “دکمه دوربینی” رد کرده است. با اپل مگ همراه باشید.

دو هفته پیش سازنده اپلیکیشن Luna Display و  Astropad اعلام کرد که یک روش جدید برای استفاده از دوربین جلویی آیپد برای به وجود آوردن یک دکمه استفاده کرده است.این در حالی است که درخواست این شرکت از طرف کوپرتینو به‌تازگی رد شده است.

بر همین اساس، اپل در بخشی از آیین‌نامه خود در مورد اپلیکیشن ها اعلام کرده بود اپلیکیشن هایی که به نحوی کارکرد سوییچ‌های استاندارد، نظیر دکمه‌های Volume Up/Down و Ring/Silent را تغییر دهند یا آن‌ها را غیرفعال کنند، یا به هر نحوی عناصر رابط کاربری را تغییر دهند، از اپ استور رد خواهند شد.

با این حال Astro HQ اولین توسعه دهنده‌ای نیست که نوآوری‌هایش از طرف اپل رد می‌شود. تا پیش از این نیز Camera+ قابلیت گرفتن عکس از طریق دکمه فیزیکی صدا را موجود کرده بود که در سال 2011 درخواست ارائه اپلیکیشن آن از طرف اپل رد شد.

اپل به طور کل سیاست سخت گیرانه ای در مورد برخی دست‌کاری‌های توسعه دهندگان در اپلیکیشن ها دارد. تا پیش از این نیز و از دو هفته پیش که شرکت  Astro HQاز قابلیت جدیدش رونمایی کرد بسیاری از تحلیلگران و کاربران نگرانی‌هایی را در مورد نقض حریم خصوصی کاربران از طریق این قابلیت عنوان کرده بودند. در عین حال یکی از توسعه دهندگان iOS به‌تازگی اعلام کرده بود که دسترسی اپلیکیشن های Third Party به دوربین دستگاه‌ها می‌تواند مشکلات امنیتی زیادی را به وجود آورد و این اپلیکیشن ها تصاویر صورت افراد را به سروری ناشناس در اینترنت انتشار می‌دهند.

Astro HQ نیز از زمان انتشار تلاش برای استفاده از این قابلیت اعلام کرده بود که اپلیکیشن های توسعه داده‌شده این شرکت به هیچ وجه حریم خصوصی کاربران را نقض نکرده و دوربین تنها تصاویر مات و تار را برای نور یا تاریکی دریافت می‌کند و به هیچ وجه به تصویر واضح از دوربین دسترسی نخواهد داشت.

 

اشتراک در شبکه های اجتماعی

دیدگاه بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های ستاره دار* اجباری هستند.