چهارمین نسخه iOS 11 Beta در دسترس توسعه دهندگان قرار گرفت

اپل امروز چهارمین نسخه iOS 11 Beta را برای استفاده توسعه دهندگان منتشر کرد. این طور که به نظر می‌آید تغییرات چهارمین نسخه آزمایشی iOS 11 نسبت به سه نسخه قبلی بسیار بیشتر است.  

در این نسخه قابلیت Swipe برای پاک کردن اعلان ها (Notifications) به صفحه Lock Screen اضافه شده است. همچنین برخی از آیکون‌های سیستم عامل نیز کمی تغییر کرده‌اند. با وجودی که تغییرات این نسخه شاید در مجموع تغییرات خیلی مهمی نباشند، ولی ممکن است برای کسانی که تغییرات آپدیت‌های iOS اپل را دنبال می‌کنند جالب باشد که بدانند اپل این بار در نسخه بتا چه تغییراتی بر روی iOS 11 اعمال کرده است. برای اطلاع از آخرین تغییرات در چهارمین نسخه iOS 11 Beta با اپل مگ همراه باشید.

 

آیکون‌های جدید

برنامه‌هایی که اپل آیکون آنها را تغییر داده است عبارتند از برنامه‌های Contacts ، Notes و Reminders. بعضی از این برنامه‌ها دارای Bug هستند. مثلا همان طور که در تصویر می‌بینید در برنامه Remindes دایره‌ها در طرف اشتباه قرار گرفته‌اند و برای زبان‌هایی مورد استفاده خواهد بود که از راست به چپ نوشته می‌شوند و اپل باید این اشکال را در نسخه‌های آزمایشی بعدی خود برطرف کند. اپل همچنین برای Contacts نیز آیکون جدیدی در قسمت تنظیمات طراحی کرده است.

iOS 11 Beta

iOS 11 Beta

اعلان‌ها (Notifications)

شما می‌‍توانید با کشیدن دست خود به سمت چپ روی هریک از  اعلان ها گزینه «پاک کردن» یا «مشاهده» را ببینید. با انتخاب هریک از این گزینه ها آیفون برای اجرای دستور شما یک صفحه جدید در مقابل شما باز می‌کند  که از شما می‌خواهد با استفاده از سنسور لمسی ابتدا قفل گوشی را باز کنید و سپس دستور مورد نظر را اعمال کنید. همچنین اگر انگشت خود را تا انتها به سمت چپ بکشید اعلان به طور خودکار بدون نیاز به انتخاب گزینه «پاک کردن» حذف می‌شود.

iOS 11 Beta

iOS 11 Beta

تنظیمات (Capacity)

در این نسخه شما می‌توانید در بخش Settings – General با انتخاب گزینه About به جای اینکه تنها فضای ذخیره باقیمانده iOS  را ببینید، کل فضای ذخیر موجود گوشی را در این قسمت مشاهده کنید.

iOS 11 Beta

iOS 11 Beta

تنظیمات (AirDrop)

در نسخه‌های قبلی iOS  شما تنها از طریق Control Center می‌توانستید گوشی خود را طوری تنظیم کنید که برای همه مخاطبان یا افراد مشخصی خاموش باشد. اما اکنون در این نسخه جدید، اپل در قسمت General تنظیمات بخشی به نام AirDrop را به طور خاص به این کار اختصاص داده است.

iOS 11 Beta

iOS 11 Beta

تنظیمات (Accounts & Passwords)

یکی دیگر از تغییرات نسخه جدید بتا، آیکون کلید Accounts & Passwords است.  آیکون کلید که برای نشان دادن گزینه Accounts & Passwords در قسمت تنظیمات طراحی شده است در این نسخه به صورت عمودی قرار گرفته است. قبلاً در نسخه‌های قبلی این کلید به صورت افقی نمایش داده می‌شد.

iOS 11 Beta

iOS 11 Beta

 

تغییر آیکون WiFi

خطوط آیکون WiFi نیز که در قسمت چپ و بالای صفحه نمایشگر دیده می شود با یک تغییر خیلی جزئی در این نسخه کمی ضخیم تر شده‌اند.

iOS 11 Beta

iOS 11 Beta

 

اپل در حال حاضر iOS 11 beta را تنها در دسترس توسعه دهندگان قرار داده است اما به احتمال زیاد اواخر این هفته نسخه سوم عمومی Beta را نیز برای ملاحظه عموم منتشر می‌کند.

اشتراک در شبکه های اجتماعی

دیدگاه بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های ستاره دار* اجباری هستند.