اپل یک کمپانی آلمانی فعال در زمینه واقعیت افزوده را خرید

شرکت اپل یک کمپانی فعال در زمینه واقعیت افزوده با نام SensoMotoric Instruments را تصاحب کرده است. به گزارش وب سایت Axios، این کمپانی در سال 1991 در یکی از شهر های اطراف برلین تاسیس شده و اغلب فعالیت های آن برروی تکنولوژی های مربوط به ردیابی حرکات چشم، واقعیت افزوده، واقعیت مجازی و هدست و عینک های مربوط به این فناوری متمرکز شده اند.

با توجه به تمرکز اخیر اپل روی فعالیت های واقعیت افزوده به نظر می رسد که تصمیم اپل برای تولید عینک واقعیت افزوده و یا هدست های واقعیت مجازی جدی باشد. همچنین تصاحب این کمپانی می تواند به اپل برای توسعه نرم افزارهای مربوط به واقعیت افزوده و واقعیت مجازی برای دستگاه های هوشمند نظیر iPhone و iPad کمک شایانی کند.

البته شرکت اپل هنوز به طور رسمی تصاحب این شرکت را تایید نکرده است. اما همان طور که می دانیم اپل هر از گاهی شرکت های کوچک در زمینه تکنولوژی های برتر را تصاحب می کند تا از فناوری توسعه یافته توسط آنها در تولید محصولات جدید و بهبود محصولات خود استفاده کند.

بر همین اساس هنوز معلوم نیست که اپل چگونه قصد استفاده از فناوری های توسعه یافته SensoMotoric Instruments را دارد؛ اما آنچه که کاملا واضح است این است که اپل عزمی جدی برای تولید محصولات مربوط به واقعیت افزوده دارد. ARKit در iOS 11، شایعات مبنی بر تولید عینک واقعیت مجازی، بهینه سازی هر چه بهتر iMac 2017 و MacBook 2017 برای این تکنولوژی ها و سازگاری این دستگاه ها با هدست واقعیت مجازی HTC از نشانه های مهم ورود اپل به حوزه این فناوری ها محسوب می شود. همچنین مدت زیادی است که تیم کوک، مدیر عامل اجرایی اپل در مورد این فناوری ها نظرات زیادی می دهد. او چند وقت پیش نیز در مصاحبه با Bloomberg آنها را «هیجان انگیز» خوانده بود.

اشتراک در شبکه های اجتماعی

دیدگاه بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های ستاره دار* اجباری هستند.