اپل خودش را برای دوره پسا آیفون آماده می‌کند

شاید آیفون پرفروش‌ترین محصول تولیدشده در دنیا باشد. چیزی حدود یک میلیارد فروش در سال Apple  را  به معروف‌ترین کمپانی تجاری دنیا تبدیل کرده است.

حالا وقت آن رسیده که اپل فناوری جدیدش را جایگزین iPhone کند، درست همان‌طور که یک دهه گذشته iPad جایگزین آیفون شد.

اپل خودش را برای دوره پسا آیفون آماده می‌کند

در دنیای امروز گوشی‌های هوشمند غالب‌ترین پلتفرم‌های محاسباتی در دنیا هستند اما در سال های اخیر شرکت‌های معروفی چون Facebook، Google، Microsoft و حتی Apple به دنبال سرمایه گذاری گستره در زمینه فناوری جدید واقعیت افزوده افتاده‌اند. فناوری که دنیای واقعی را با دنیای مجازی تلفیق کرده است.

تصور عام مردم در زمینه واقعیت افزوده شبیه عینکی است که جایگزین تمام نمایشگرها می‌شود، حتی جایگزین آیفون. اپل هم مانند سایر شرکت‌های بزرگ فنّاوری فکر می‌کند که موتور گوشی‌های هوشمند ازکارافتاده و نیاز به جایگزینی دارد.

اپل خودش را برای دوره پسا آیفون آماده می‌کند

تیم کوک، مدیرعامل اپل سال گذشته در رابطه با واقعیت افزوده بسیار مشتاق و هیجان‌زده برخورد کرد و گفت: AR پروژه زمان بری است چراکه ما را با چالش‌های فنّاورانه بزرگی روبرو کرده، اما این اتفاق به‌زودی رخ می‌دهد، آن‌هم در بهترین راه ممکن و ما قطعاً بعدازآن تعجب می‌کنیم که چطور پیش‌ از این بدون این فنّاوری زندگی می‌کردیم.

اپل در ماه گذشته ARkit را در اجلاس WWDC معرفی کرد، که نرم‌افزاری برای توسعه‌دهندگان برای ساخت اپلیکیشن های آیفون است. اما هرگز از ساخت عینک دیجیتال حرفی نزده که البته این رویه اپل است که معمولاً در رابطه با محصولات جدیدش توضیحی نمی‌دهد.

در حال حاضر نکته خوشحال‌کننده تعداد بسیار زیادی از اپلیکیشن های واقعیت افزوده است که در پاییز سال جاری در دسترس قرار می‌گیرند.

شایعات و اخبار در رابطه با تکنولوژی واقعیت افزوده اپل زمانی شروع شد که اپل میلیون ها دلار برای خرید کمپانی آلمانی Metaio در سال 2015 و بعد از آن چند شرکت دیگر در زمینه واقعیت افزوده هزینه کرد.

به نظر می‌رسد که اپل اخیراً با شرکت SensoMotoric که عینک‌های واقعیت افزوده می‌سازد نیز همکاری می‌کند.

 

اشتراک در شبکه های اجتماعی

دیدگاه بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های ستاره دار* اجباری هستند.