قطع پشتیبانی Apple Pay از فروشگاه‌های حامی تفکرات نژادپرستانه

در پی حوادث شارلوتزویل شرکت اپل پشتیبانی خدمات Apple Pay را از وب سایت‌های حامی تفکرات نژادپرستانه و گروه‌های نئونازی را قطع کرده است.

حوادث شارلوتزویل که ابتدای هفته جاری رخ داد، واکنش بسیاری را برانگیخت؛ واکنش‌های مختلف از رئیس‌جمهور وقت گرفته تا رئیس‌جمهور سابق، و همچنین مجری‌های تلویزیون نظیر جیمز کوردن و جیمی فالون، همگی این حوادث را محکوم کردند.

شرکت اپل نیز در واکنش به این اتفاقات، پشتیبانی خدمات Apple Pay را از وب‌سایت‌های حامی تفکرات نژادپرستانه و گروه‌های نئونازی قطع کرده است. طبق گزارش BuzzFeed News، جنبش‌های خشونت خواه و حامی حوادث اخیر شارلوتزویل، از این‌ پس حق استفاده از سرویس پرداخت Apple Pay را نخواهند داشت.

در این میان سه شرکت حامی این جنبش، که محصولاتی مثل تی‌شرت‌هایی با عناوین تنفرجویانه نظیر Whit Pride (غرور سفید) و لوگوهای نازی‌ها را می‌فروشند از لیست شرکت‌های استفاده‌کننده Apple Pay کنار گذاشته‌ شده‌اند. این سه شرکت دارای وب‌سایت‌هایی با دامنه AmericanVikings.com ، VinlandClothing.com و یک وب‌سایت آفلاین با دامنه «احترام به بربرها» هستند که به دلیل نقض قوانین اپل، از استفاده خدمات این شرکت منع شده‌اند. بر اساس قوانین اپل، افراد یا شرکت‌هایی که تنفر، خشونت یا تبعیض علیه نژاد، سن، جنسیت، هویت جنسی، قومیت، مذهب یا گرایش‌های جنسی را ترویج می‌دهند، قادر به استفاده از سرویس Apple Pay نخواهند بود.

Brien James صاحب وب‌سایت AmericanVikings که یکی از حامیان جنبش‌های نژادپرستانه است در مصاحبه خود با BuzzFeed با اشاره به اینکه از قوانین ضد نژادپرستی اپل آگاهی نداشته اعلام کرد که از تصمیم اپل برای عدم ارائه خدمات به وب‌سایتش ناراحت نیست.

علاوه بر Apple Pay، سرویس‌های پرداخت دیگر نظیر PayPal و Stripe نیز ادعا کرده‌اند که در حال انجام کارهای ابتدایی برای قطع همکاری با شرکت‌های حامی جنبش‌های حامی هستند.

حوادث شارلوتزویل شنبه هفته جاری اتفاق افتاد و باعث واکنش بسیاری از چهره‌های سیاسی و افراد مشهور نظیر بازیگران و خواننده ها شد. در نتیجه این حادثه یک نفر کشته شد و چند نفر زخمی شدند.

اشتراک در شبکه های اجتماعی

دیدگاه بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های ستاره دار* اجباری هستند.