Apple Pay در ۴ کشور دیگر نیز فعال می‌شود

در پس‌ زمینه اخبار مرتبط با اعلام درآمدهای سه‌ماهه مالی 2017 از سوی اپل خبر دیگری که کمتر به آن توجه شد خبر فعال شدن Apple Pay در 4 کشور دیگر است.

Luca Maestri مدیر مالی اپل امروز اعلام کرد Apple Pay تا پایان سال به کشورهای فنلاند، سوئد، دانمارک و امارات خواهد رفت. هرچند Maestri اطلاعات دقیقی از تاریخ فعال‌سازی این سرویس مالی در این 4 کشور اعلام نکرده، اما مشخص است که تاریخ نهایی آن تا پایان سال میلادی جاری خواهد بود.

اخیراً Apple Pay در ایتالیا فعال‌ شده است و حالا تقریباً در بیشتر مناطق اروپا Apple Pay در دسترس است. Maestri همچنین اطلاعات دیگری از Apple Pay ارائه داد؛ از جمله اینکه این سرویس 90 درصد از معاملات اینترنتی با تلفن همراه را به خودش اختصاص داده است.

در حال حاضر سرویس مالی اپل با اختلاف زیادی رتبه اول در NFC را به خودش اختصاص داده و تقریباً 90 درصد از انتقالات مالی اینترنتی در دنیا از این طریق انجام می‌شوند که تنها یک‌ چهارم از آن در آمریکا و سه‌چهارم دیگر خارج از آمریکا است.

همچنین Maestri اعلام کرده که با  انتشار iOS 11  در پاییز سال جاری انتقالات فردی در آمریکا از طریق سرویس مالی اپل انجام می‌شود که به‌مراتب روشی مطمئن‌تر، سریع‌تر و راحت‌تر است.

هفته گذشته نیز اپل مگ خبری را منتشر کرد که اپل با 27 بانک آمریکا، 7 بانک چین و 5 بانک روسیه قرارداد بسته است و در حال حاضر سرویس مالی اپل تمام بانک‌های بزرگ کشورهای آمریکا، انگلستان، چین، روسیه و ایتالیا را در برمی‌گیرد و پیش‌بینی می‌شود که این سرویس به‌زودی به سایر کشورهای جهان نیز راه پیدا کند.

اشتراک در شبکه های اجتماعی

دیدگاه بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های ستاره دار* اجباری هستند.