اپل زبان مکالمه میان پزشک و بیمار را تغییر خواهد داد

اپل در چند بیمارستان آمریکا از جمله مرکز درمانی Jacobs پروژه‌ای را شروع کرده که طی آن به دسته خاصی از بیمار ان آیپد داده می‌شود تا بتوانند اطلاعات پزشکی خود را از طریق آن دنبال کنند و از طرفی بتوانند داده‌های سلامتی را در لحظه وارد کنند.

اپل همواره یکی از شرکت‌های پیش رو در زمینه تلفیق تکنولوژی و سلامت بوده و سرمایه‌گذاری‌های گسترده‌ای در این زمینه انجام داده است.

اپلیکیشنی که در آیپدها وجود دارد این امکان را به بیماران می‌دهد تا داده‌های حیاتی خود از جمله ضربان قلب، علائم عروقی و قند خون را به‌صورت آنلاین دنبال کنند، همچنین می‌توانند نوشته و توصیه‌های پزشک را در قالب پیام الکترونیکی دریافت کنند. این اعمال را عموماً پرستاران در قالب دست‌نویس‌های کاغذی منتقل می‌کنند و یا روی برد پشت سر تخت بیماران می‌نویسند اما حالا این بیمارستان به‌صورت رایگان به دسته خاصی از بیماران قلبی و عروقی از لحظه ورود یک آیپد می‌دهد تا بتوانند مستقیماً با پزشک در ارتباط باشند و همچنین علائم حیاتی و روند سلامت خود را آنلاین دنبال کنند.

اپل در دو سال گذشته گجت‌ها و اپلیکیشن‌های مختلفی از جمله iHealth و بسیاری دیگر را در حوزه سلامت معرفی و عرضه کرده و در ماه‌های گذشته اخباری در زمینه تبدیل آیفون به گجت تمام‌عیار سلامت و همچنین تبدیل ایراد به ردیاب سلامت منتشر شده اما سؤال اصلی اینجاست که اطلاع بیماران از روند آنلاین علائم حیاتی تا چه حد می‌تواند مفید باشد؟ در صورتی که اختلالی در علائم حیاتی رخ دهد آیا اطلاع بیمار از این اختلال موجب ایجاد اضطراب و نگرانی در بیماران می‌شود؟

این یکی از مسائل پیش رو در حوزه سلامت اپل است که باید میزان اطلاع بیمار از وضعیت جسمانی و سلامت او مشخص شود. در واقع بعد از معرفی هر محصول تکنولوژی نیاز به تائید FDA؛ سازمان جهانی بهداشت و دارو است.

خیلی از کمپانی‌های بزرگ تکنولوژی تاکنون در حوزه سلامت سرمایه‌گذاری‌هایی انجام دادند؛ از جمله پروژه بزرگ گوگل برای مقابله با افزایش سن، اما شرکت اپل تاکنون بیشترین سرمایه‌گذاری‌های استراتژیک را در حوزه سلامت اعمال کرده و در راستای عملی ساختن پروژه‌های سلامت هدفمند پیش رفته است.

اشتراک در شبکه های اجتماعی

دیدگاه بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های ستاره دار* اجباری هستند.