هشدار به کاربران ایرانی برای آپدیت به iOS 11

نسخه جدید سیستم عامل همراه اپل از حدود دو ماه پیش به صورت عمومی در دسترس کاربران قرار گرفته است. در این میان برخی از کاربران برای آپدیت به این نسخه با برخی از مشکلات متعدد مواجه شده‌اند. با اپل مگ همراه باشید.

تیم فنی فروشگاه اپل با بررسی  موارد متعدد از کاربران در آپدیت به iOS 11 و همچنین نسخه‌های فرعی پس از آن، متوجه وجود برخی از مشکلات برای کاربران شده است.

شایع‌ترین این مشکلات، شامل مصرف بیش از حد باتری در آیفون 6 و آیفون 6 اس، مشکل کارکرد بسیار کند در مدل‌های مذکور در کنار آیفون 5 اس و همچنین مشکل قفل شدن سیستم عامل روی لوگوی اپل در تمامی مدل‌ها، از جمله آیفون 8 و ۀیفون 8 پلاس می‌شود.

این مشکلات، لزوماً در مدل‌های گفته شده رخ نداده و در بسیاری از موارد به صورت ترکیبی در مدل‌های مختلفی از آیفون ایجاد می‌شود. علاوه بر اینکه مشکلات مذکور لزوماً روی آپدیت بزرگ iOS 11 رخ نمی‌دهد بلکه در برخی از نسخه‌های فرعی نیز مشاهده شده است.

از آنجایی که پس از آپدیت امکان برگشت به نسخه قبلی یا همان (Downgrade) در بسیاری از موارد وجود ندارد، و همچنین تعداد اختلال‌ها در زمان آپدیت رو به افزایش است، پیشنهاد می‌کنیم که موارد ایمنی را پیش از انجام مراحل نصب آپدیت در نظر بگیرید.

بر همین اساس، تیم فنی فروشگاه اپل به کاربران توصیه می‌کند، پیش از اقدام نصب هر یک از نسخه‌های جدید، از اطلاعات دستگاه حتماً نسخه پشتیبان تهیه کنند تا در صورت بروز مشکلات جدی نظیر قفل کردن فریم‌ور در حالت نمایش لوگوی اپل، با ریستور کردن کامل iOS بتوانند دستگاه را قابل استفاده کنند.

در حال حاضر جدی‌ترین خطری که متوجه کاربران آیفون  و آیپد برای آپدیت است، امکان قفل شدن فریم‌ور روی لوگوی اپل است که با یک ریستور کامل برطرف می‌شود. اما باید در نظر داشت که برای حل مشکل مذکور تمامی اطلاعات دستگاه پاک خواهد شد.

گفتنی است که مشکلات مذکور لزوماً در تمامی دستگاه‌ها اتفاق نمی‌افتد و به صورت رندوم بسته به نوع کارکرد کاربران در دستگاه‌های مختلف مشاهده شده است.

اشتراک در شبکه های اجتماعی

یک دیدگاه

  1. من گوشی آی‌فون ۷ دارم وios آن ۱۱.۱.۲ است ولی ۲ ساعت کارسخت از صد در صد به بیست در صد میرسه

دیدگاه بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های ستاره دار* اجباری هستند.