ثبت پتنت جدید اپل برای داک هوشمند آیفون

هفته گذشته اپل یک پتنت جدید و منحصر به‌ فرد را به ثبت رساند که باعث ایجاد شایعات زیادی درباره محصولات بعدی این کمپانی شد. پتنت جدید شامل یک داک هوشمند برای شارژ بی‌سیم تلفن هوشمند و قابلیت اتصال به دستیار هوشمند Siri است. نام رسمی این پتنت «داک هوشمند برای فعال‌سازی حالت تشخیص صدای یک دستگاه الکترونیکی قابل‌ حمل» انتخاب شده  که به‌ اختصار به آن Siri Dock می‌گویند.

پتنت جدید شامل یک داک هوشمند برای شارژ بی‌سیم تلفن هوشمند و قابلیت اتصال به دستیار هوشمند Siri است. نام رسمی این پتنت «داک هوشمند برای فعال‌سازی حالت تشخیص صدای یک دستگاه الکترونیکی قابل‌ حمل» انتخاب شده که به‌ اختصار به آن Siri Dock می‌گویند.

این داک هوشمند می‌تواند پس از قرار گرفتن آیفون روی بدنه‌اش، میکروفون داخلی خود را آماده دریافت فرمان‌های صوتی کاربر کند تا کاربر بتواند از طریق دستورهای صوتی تلفن هوشمند خود را کنترل کند.  Siri Dock همچنین دارای روش‌های متفاوت برای شارژ دستگاه‌هایی نظیر آیفون خواهد بود که شامل رابط‌های مختلف و شارژر بی‌سیم نیز می‌شود. علاوه بر اینکه داک هوشمند اپل مجهز به میکروفون، اسپیکر، دکمه‌های کنترل و صفحه‌نمایش نیز هست.

ثبت این پتنت، آن‌ هم دقیقاً پیش از معرفی آیفون 8 و عرضه رسمی HomePod در بازار، می‌تواند نشانه‌ای مهم برای آینده محصولات هوشمند اپل باشد. این پتنت می‌تواند مهر تأییدی بر تجهیز آیفون 8 به قابلیت شارژ بی‌سیم و تمرکز بیشتر اپل بر روی سیستم هوشمندسازی خانه باشد. علاوه بر این به نظر می‌رسد پتنت داک هوشمند، محصولی مشابه به HomePod اما با قابلیت‌های بیشتر نظیر شارژ و کنترل آیفون باشد.

اشتراک در شبکه های اجتماعی

دیدگاه بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های ستاره دار* اجباری هستند.