وبلاگ جدید اپل برای ‌توجه بیشتر به هوش مصنوعی

اپل مدت زیادی است که در زمینه فناوری‌های نوین فعالیت می‌کند. این فعالیت‌ها معمولاً به‌دور از توجه رسانه‌ها انجام می‌شوند و اغلب به‌صورت اسرارآمیز برای طرفداران باقی می‌مانند. اما به نظر می‌رسد که اپل پس از مدت‌ها فعالیت در سکوت خبری، حالا تصمیم به انتشار اخبار و شایعات در مورد فعالیت‌های خود گرفته است.

دسامبر سال گذشته کوپرتینویی ها اولین مقاله تحقیقاتی خود را با عنوان «ژوئن امسال ابزارهای جدید برای سرعت بخشیدن به machine learning در آیفون منتشر خواهد شد» را ارائه دادند که در حقیقت اولین قدم اپل برای انتشار اخبار رسمی در مورد هوش مصنوعی بود.

اما این بار اپل تصمیم گرفته تا اخبار رسمی فعالیت‌های خود در زمینه هوش‌مصنوعی را به‌طور مرتب از طریق وبلاگ رسمی خود گزارش دهد. به همین منظور یک وب‌سایت جدید بانام «ژورنال machine learning اپل» راه‌اندازی شده که اخبار رسمی در مورد فعالیت‌های اپل در زمینه هوش مصنوعی را به‌طور مرتب گزارش می‌کند.

طراحی وب‌سایت مذکور بسیار فراتر از یک وب‌سایت ساده است، اما کارایی آن دقیقاً شبیه به یک وبلاگ اطلاع‌رسانی است که قصد به‌روزرسانی اطلاعات علاقه‌مندان از میزان پیشرفت اپل در زمینه هوش مصنوعی دارد. اپل پیش از هر کاری ادعا کرده که این وب‌سایت برای اطلاع‌رسانی دانشجویان، محققان و توسعه‌دهندگان در زمینه هوش مصنوعی به راه افتاده است.

اما یکی از جالب‌ترین حقایق در مورد این وب‌سایت این است که اولین پستی که اپل در آن انتشار داده مربوط به اولین مقاله این شرکت در زمینه هوش مصنوعی است که در دسامبر سال گذشته به‌صورت عمومی منتشرشده است.  پست منتشر شده شامل یادگیری رفتار چشم انسان از طریق هوش مصنوعی با تکنیک یادگیری ماشینی است.

به نظر می‌رسد که هدف اصلی اپل جلب‌ توجه بیشتر طرفداران حوزه هوش مصنوعی به فعالیت‌های خود است. این در حالی است که شرکت‌های رقیب اپل مانند گوگل و فیس‌بوک که در حال حاضر به فعالیت در حوزه هوش مصنوعی پرداخته‌اند؛ به دلیل دسترسی به جامعه آماری زیاد، یک قدم جلوتر از اپل پیش رفته‌اند. در عین حال اپل به دلیل سیاست‌های حفظ حریم شخصی کاربران معمولاً از استفاده جامعه آماری کاربران خودداری می‌کند.

اشتراک در شبکه های اجتماعی

دیدگاه بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های ستاره دار* اجباری هستند.