قدرت گرفتن Spotify در برابر Apple Music

چند روز پیش Spotify اعلام کرد که بیش از 140 میلیون عضو در سراسر دنیا پیدا کرده است و این شاید خطری بزرگ برای Apple Music به حساب بیاید.

ژوئن سال گذشته Spotify اعلام کرده بود که به عدد 100 میلیون عضو در سراسر دنیا رسیده است، اما حالا این سرویس ادعا می کند که بیش از 40 میلیون عضو دیگر در عرض این یک سال به Spotify پیوسته اند. هرچند که این آمار با احتساب اعضایی که تنها از سرویس رایگان یک ماهه استفاده می کنند اعلام شده و Spotify از اعلام تعداد کاربرانی که برای حق عضویت پول پرداخت می کنند چیزی نگفته، اما هنوز این سرویس دارای اعضای بیشتری به نسبت سرویس مشابه یعنی Apple Music است.

این در حالی است که اپل با شفافیت تمام در کنفرانس WWDC 2017 اعلام کرد که Apple Music دارای 27 میلیون کاربری است که برای حق عضویتشان هزینه پرداخت می کنند و در عین حال اپل کاربرانی که از نسخه رایگان سه ماهه سرویس موزیک استفاده می کنند را نادیده گرفت.

ماه پیش اپل در پی شکایت بعضی از خوانندگان از جمله Taylor Swift از سرویس سه ماهه رایگان Apple Music، مجبور به قطع این سرویس در بعضی از کشور ها شد و برای عضویت سه ماهه نیز هزینه ای واحد تعیین کرد. علت های مختلفی مانند قطع سرویس سه ماهه اپل در بعضی از کشور ها، قدیمی تر بودن سرویس Spotify و همچنین قابل استفاده بودن Spotify در بیشتر سیستم عامل ها باعث شده تا تعداد کاربران این سرویس بیشتر از Apple Music شود.

اشتراک در شبکه های اجتماعی

دیدگاه بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های ستاره دار* اجباری هستند.