قطع سرویس سه ماهه رایگان Apple Music در سه کشور

Apple سرویس سه ماهه رایگان موسیقی خود را در بعضی از کشورها قطع کرد.

بر اساس گزارش Apple Insider، هزینه استفاده از سرویس Apple Music در مدت آزمایشی تغییر کرده است. تا پیش از این، سرویس پخش و دانلود موسیقی Apple برای تمامی کاربران به مدت سه ماه رایگان بود و پس از آن کاربران می‌بایست برای استفاده از این سرویس هزینه ماهانه پرداخت می‌کردند. اما حالا Apple در اقدامی ناگهانی هزینه‌ای برای استفاده مدت‌زمان آزمایشی سه‌ماهه تعیین کرده است.

از این پس کاربران کشورهای استرالیا، اسپانیا و سوئیس باید هزینه‌ای معین معادل با 99 سنت را برای استفاده سه‌ماهه از Apple Music پرداخت کنند. به‌طور دقیق‌تر کاربران استرالیایی 99 سنت، کاربران اسپانیایی 0.99 یورو و کاربران سوئیسی 0.99 فرانک را برای استفاده مدت‌زمان آزمایشی باید پرداخت کنند. استفاده از این سرویس به‌صورت آزمایشی سه‌ماهه همچنان برای ایالات‌متحده و دیگر کشورها رایگان است.

Apple هنوز دلیل تغییر هزینه این سرویس را اعلام نکرده و همچنان معلوم نیست که آیا قصد دارد این روند را در دیگر کشورها نیز پیاده کند یا خیر. اما از آنجایی ‌که هزینه تعیین‌شده برای کاربران این سه کشور بسیار کم در نظر گرفته‌ شده، حدس بر آن است که Apple به خاطر شکایت بعضی از خواننده‌ها از جمله تیلور سویفت از سرویس سه‌ماهه رایگان Apple Muisc، اقدام به چنین کاری کرده و به‌ احتمال ‌زیاد از این ‌پس نیز باید شاهد قیمت‌گذاری مشخص برای دوره سه‌ماهه آزمایشی استفاده از Music باشیم.

خبرگزاری Verge نیز طی نامه‌نگاری که با مسئولان Apple داشته ادعا کرده که این کمپانی قصد دارد تا هزینه استفاده از این سرویس و همچنین تخفیف‌های مناسبتی را بر اساس واحد پول و قیمت ارز در هر کشور تعیین کند.

اشتراک در شبکه های اجتماعی

دیدگاه بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های ستاره دار* اجباری هستند.