اپل پرسودترین کمپانی دنیا برای دومین سال پیاپی

در دهمین سالگرد تولید آیفون، اپل در رده‌بندی Fortune برای دومین سال به‌ عنوان پرسودترین و باارزش‌ترین کمپانی دنیا معرفی شد.

ارزش سهام این شرکت در حال حاضر 784.5 میلیارد دلار است که 215 میلیارد دلار نسبت سال گذشته افزایش داشته و با این‌ وجود در رده نهمین کمپانی دنیا قرار دارد. اپل بیش از 63 درصد از این موفقیت را مدیون معروف‌ترین و منحصربه‌فردترین محصولش یعنی آیفون است.

اپل پرسودترین کمپانی دنیا برای دومین سال پیاپی

اپل در سال گذشته 45.7 میلیارد دلار درآمد داشته که باعث شده در رده اول پرسودترین کمپانی‌های دنیا قرار بگیرد. بعد از اپل بانک تبلیغاتی کشور چین با 41.9 میلیارد در رده دوم قرار دارد، شرکت‌هایی چون Alphabet Google و سامسونگ هم در این لیست با اختلافی حدود 20 تا25 میلیارد دلاری دیده می‌شوند. با این‌ وجود اپل برای رسیدن به رده اول کمپانی‌های دنیا باید 28 درصد سهامش را افزایش دهد. اپل نسبت به سال گذشته 14.4 درصد افزایش در سوددهی را تجربه کرده و حالا اپل به‌عنوان باارزش‌ترین کمپانی دنیا از جانب Fortune معرفی‌ شده است.

شروع به کار این شرکت با لپ تاپ و بعدها آیپاد بود، با وجود اینکه هرگز نخواسته در معرفی یک تکنولوژی اولین کمپانی تولیدکننده باشد اما بدون شک موفق‌ترین محصولات را در هر زمینه‌ای منتشر کرده که شگفت‌آورترین آن‌ها آیفون در سال 2007 بود که انقلابی در صنعت گوشی‌های هوشمند به‌پا کرد. همین محصول بی‌نظیر شرکت اپل بعد از 10 سال باعث شد که اپل به‌عنوان پرسودترین و باارزش‌ترین کمپانی در تاریخ تجارت دنیا معرفی شود.

اشتراک در شبکه های اجتماعی

دیدگاه بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های ستاره دار* اجباری هستند.