شکایت دانشگاه ویسکانسین از اپل

دادگاه آمریکا روز دوشنبه شرکت اپل را به پرداخت 506 میلیون دلار بابت تخلف در پتنت پردازنده‌های آیفون و شکایت دانشگاه ویسکانستین محکوم کرد.

دادگاه آمریکا برای دومین بار اپل را به خاطر زیر پا گذاشتن قوانین مرتبط با پتنت پردازنده‌هایی که در آیفون 5s و آیفون 6 به کار رفته است محکوم به پرداخت جریمه کرده است. در سال 2015 نیز اپل بابت تخلف در پتنت این پردازنده‌ها 234 میلیون دلار پرداخت کرد که خیلی کمتر از مبلغ درخواست شده از جانب تیم تحقیقاتی دانشگاه ویسکانسین است، علت آن‌ هم غیرعمدی پنداشتن این تخلف از جانب هیات منصفه در پی اعتراض اپل به این حکم بود.

حالا دادگاه آمریکا مجدداً شرکت اپل را بابت ازسرگیری تخلف بعد از پایان مدت حق پتنت در سال 2016 به پرداخت جریمه محکوم کرده است. دانشگاه ویسکانسین ادعا کرده که اپل در پردازنده‌های A9 و A9x که در آیپد پرو و آیفون 6s به‌کار گرفته‌ شده هم از همان تکنولوژی استفاده کرده است.

دانشگاه ویسکانستین یکی از خبرساز ترین دانشگاه ها در زمینه شکایت از شرکت های بزرگ تکنولوژی به حساب میرود و این تنها اپل نیست که چندین بار با دانشگاه ویسکانستین به مشکل قانونی برخورده، در سال 2008 نیز خبری منتشر شد که دانشگاه ویسکانسین از شرکت اینتل بابت پرونده مشابهی شکایت کرد که موفقیت‌آمیز بود و 110 میلیون دلار به‌ عنوان جریمه دریافت کرد.

http://mag.apple.ir/news

اشتراک در شبکه های اجتماعی

دیدگاه بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های ستاره دار* اجباری هستند.