قرارداد شرکت اپل با گروه موسیقی وارنر

اپل برای گرفتن حق انتشار هزاران آلبوم معروف با شرکت وارنر موزیک قرارداد بست. گروه موسیقی وارنر سومین استودیوی بزرگ ضبط موزیک در دنیاست و این قرارداد مهم‌ترین قرارداد اپل موزیک از زمان شروع فعالیت این شرکت است. با اپل مگ همراه باشید.

در پی این قرارداد به زودی آلبوم‌های خواننده‌های معروف دنیا از جمله Ed Sheeran ، Bruno Mars ، Red Hot Chili Peppers و بسیاری دیگر برای کسانی که حق عضویت اپل موزیک را پرداخت کرده‌اند در دسترس قرار خواهد گرفت. همچنین شرکت اپل به دنبال عقد قرارداد با سایر استودیوهای معتبر دنیا چون Sony Music Entertainment  نیز هست که با اگر این اتفاق بیفتد اپل با اختلاف زیادی بهترین سرویس استریم موزیک در دنیا خواهد بود، در حال حاضر اسپاتیفی رقیب سر سخت اپل در این زمینه است و مخاطبان بیشتری دارد.

اپل موزیک در حال چانه‌زنی با استودیوهای پخش موزیک است تا بتواند حق نشر موزیک‌ها را کاهش دهد، در این صورت هزینه عضویت اپل موزیک هم به مراتب کمتر خواهد بود و دسترسی کاربران اپل به آلبوم‌های روز دنیا راحت‌تر از قبل می‌شود. هرچند که با توجه به تعداد بالای کاربران اپل این قرارداد به سود خواننده‌ها و ناشران هم هست، چرا که اگر با شرکت بزرگی چون اپل قرارداد ببندند مخاطبان بیشتری را جذب خواهند کرد که میزان پایین‌تر سود دریافتی را جبران خواهد کرد.

در حال حاضر اپل 58 درصد سود به ناشران پرداخت می‌کند که از سود 55 درصدی اسپاتیفی بالاتر است و به نفع شرکت‌های بزرگ موسیقی است که با اپل قرارداد ببندند. هر چند اسپاتیفی این سود را به 52 درصد کاهش داده و اپل هم همچنان به دنبال کاهش سود ناشران موسیقی است. این در حالی است که اسپاتیفی 60 میلیون و اپل موزیک تنها 27 میلیون مخاطب دارد.

اپل موزیک در ماه‌های گذشته برای افزایش مخاطبانش تلاش‌های بسیاری کرده و افراد متخصص مهمی را استخدام کرده؛ از جمله 2 نفر از مدیران سابق Sony Pictures و یا دریافت حق توزیع سری برنامه‌های Carpool Karaoke و Planet of Apps که در نوع خود موفقیت چشمگیری محسوب می‌شوند. همچنین اپل می‌خواهد حق نشر فیلم بعدی جیمز باند را دریافت کند که مذاکرات بر سر آن و رقابت با آمازون هنوز ادامه دارد.

اشتراک در شبکه های اجتماعی

دیدگاه بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های ستاره دار* اجباری هستند.