اپل در تاریخ؛ اپ استور مک آماده عرضه شد

3 نوامبر 2010، پس موفقیت اپ استور iOS،  اپل برای اولین بار از فروشگاه اپلیکیشن و بازی کامپیوترهای مک رونمایی کرد. با اپل مگ همراه باشید.

اپ استور مک از همان ابتدای انتشار در سال 2010 برای عموم توسعه دهندگان و کاربرانی که به طور قانونی ثبت‌نام کرده بودند، در دسترس بود و برخلاف روزهای ابتدایی انتشار اپ استور iOS محدودیتی برای توسعه دهندگان و اپلیکیشن های Third Party در نظر گرفته نشده بود.

اپ استور مک در طی رویداد Back to the Mac در نوامبر 2010 معرفی شد و تنها در دو ماه بعد یعنی ژانویه 2011 آماده استفاده عمومی شد و توسعه دهندگان توانستند اپلیکیشن های خود را برای دریافت تأییدیه اپل و سپس عرضه به کاربران در آن آپلود کنند.

توسعه دهندگان همچنین امکان تست بتای OS X Snow Leopard 10.6.6 را نیز داشتند. گفتنی است که این نسخه از سیستم عامل اختصاصی اپل، اولین نسخه‌ای بود که به اپ استور مک مجهز می‌شد.

برخی منابع ادعا می‌کنند که ارزش اپ استور مک تنها در عرض 20 روز به 1 میلیون دلار رسید و برخی از توسعه دهندگان ادعا کردند که به لطف اپ استور مک، از میزان فروش 7 اپلیکیشن در روز به تعداد بی‌سابقه 1500 فروش روزانه رسیده‌اند.

فروشگاه آنلاین اپلیکیشن آن‌هم در سیستم عامل دسکتاپ، یکی از ایده‌های مهم و موفقیت‌آمیز اپل بود که باعث تغییر و تحول زیادی در صنعت توسعه اپلیکیشن و کد نویسی شد.

اپل استور مک همچنین نقطه عطف مهمی برای عرضه هرچه بهتر و سریع‌تر اپلیکیشن ها با توزیع دیجیتالی و به‌صورت قانونی بود. این فروشگاه دیجیتالی، همچنین به روند محبوبیت هر چه بیشتر سیستم عامل مک نیز کمک زیادی کرد.

پیش از این نیز اپل از اپ استور iOS رونمایی کرده بود که در ابتدا تنها اپلیکیشن های رسمی خود این شرکت به همراه تعدادی محدود از توسعه دهندگان قابل‌اعتماد اپل عرضه می‌شدند. بر همین اساس، استیو جابز در ابتدا بر این باور بود که توسعه اپلیکیشن های بی کیفیت توسط توسعه دهندگانی که تأییدیه اپل را دریافت نکرده‌اند ممکن است به تجربه کاربری آیفون لطمه وارد کند.

درنهایت با متقاعد شدن جابز، درهای اپ استور آی او اس با قوانین سخت گیرانه ای به روی توسعه دهندگان دیگر نیز باز شد و در نهایت تحولی بزرگ در نحوه کاربری با اپلیکیشن های سیستم عامل های توسعه یافته توسط اپل ایجاد شد.

اشتراک در شبکه های اجتماعی

دیدگاه بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های ستاره دار* اجباری هستند.