iOS 11 چه زمانی منتشر می‌شود؟

اپل ، iOS 11 را ژوئن 2017 در جریان کنفرانس جهانی توسعه دهندگان، که امسال نیز طبق رسم هرسال اپل برگزار شده بود، معرفی کرد.

گفته می‌شود که iOS 11  یکی از بزرگ‌ترین آپدیت‌های سیستم‌ عامل Apple  از بدو تولد تا به امروز است و با نصب آن بر روی آیفون یا آیپد قابلیت‌های گوشی یا آیپد شما به طور قابل ملاحظه‌ای افزایش پیدا می‌کند.

در این سیستم عامل قابلیت برنامه عکس، سیری و Apple Pay به طور اساسی ارتقا یافته است.

برنامه Apple Map هم در این سیستم عامل بهتر از نسخه‌های قبلی شده است. همچنین در iOS 11، اپل Control Center را به‌طور کامل بازطراحی کرده است تا تنظیمات سریع در دستگاه‌های همراه سریع‌تر از همیشه بشوند.

با انتشار iOS 11، دارندگان iPad یک تغییر و تحول اساسی را در سیستم عامل دستگاه خود  تجربه خواهند کرد و با این نسخه می‌توانند با استفاده از رابط جدید Dock، اپلیکیشن‌های بیشتری را در iPad خود ذخیره کنند.

اپل در حال حاضر نسخه بتای آپدیت iOS 11 را  منتشر کرده است و علاقه‌مندان به سیستم عامل جدید آیفون و آیپد که نمی‌توانند تا انتشار نسخه نهایی آن صبر کنند می‌توانند با دانلود بتای آپدیت قابلیت‌های جدید آن را مرور کنند. البته توصیه می‌شود تنها کسانی نسخه آزمایشی را دانلود کنند که آیفون یا آیپد دست دوم دارند، چرا که ممکن است این سیستم عامل حاوی باگ‌هایی باشد که به گوشی یا آیپد شما آسیب بزند.

اما سوالی که این روزها ذهن علاقه‌مندان iOS 11 را بیشتر از همه درگیر کرده زمان انتشار نسخه iOS 11 است.

در حال حاضر تنها چیزی که اپل به طور رسمی در این مورد اعلام کرده، این است که iOS 11 پاییز منتشر می‌شود و بعید است تا زمان انتشار آن نیز چیز بیشتری در این مورد بگوید.

آیفون 8 تا کمتر از یک ماه دیگر به بازار می‌آید و زمانی که ایفون 8 به بازار بیاید، تاریخ انتشار iOS 11 نیز معلوم می‌شود. برخی معتقدند که سیستم عامل جدید iOS 11 یک هفته بعد از رونمایی از آیفون جدید اپل، منتشر می‌شود.

با توجه به سابقه طولانی اپل در شیوه های رونمایی از محصولات جدید و نسخه‌های جدید سیستم عامل های خود، ما حدس می‌زنیم که آیفون 8 ،  در 15 یا 22 شهریور  رونمایی شود و این بدین معنی است که iOS 11 نیز در همان روز رونمایی از آیفون 8 و یا 29 شهریور منتشر می‌شود.

در ضمن بد نیست بدانید که این نسخه جدید iOS، قابل اجرا در همه آیفون‌ها و آیپدها نیست و اگر آیفون یا آیپد شما مانند آیفون 5c خیلی قدیمی باشد نمی‌توانید این سیستم عامل را روی آن نصب کنید و باید از iOS 10 استفاده کنید.

اشتراک در شبکه های اجتماعی

دیدگاه بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های ستاره دار* اجباری هستند.