آپدیت iOS 11.1.2 : آیا باید دستگاه تان را آپگرید کنید؟

همانطور که خبردار شدید اپل هفتمین آپدیت رسمی خودش از سیستم عامل iOS 11 را با نام iOS 11.1.2 منتشر کرده است. این بروز رسانی دقیقا یک هفته بعد از iOS 11.1.1 که مشکل باگ عجیب تصحیح خودکار را حل کرد، آمد. اکنون آپدیت 11.1.2 برای حل کردن مشکل غیر عادی دیگری با امید اینکه ایراد بزرگی ایجاد نکند اینجاست. اما آیا اپل با انتشار سریع نسخه های بروزرسانی به صورت پیوسته توانسته است موفق عمل کند و اینکه آیا شما به عنوان کاربر باید دستگاه خود را همگام با اپل به روز رسانی کنید؟ جواب درست، نه است.

در اینجا به تمام مواردی که نیاز به دانستنشان پیدا می کنید اشاره می کنیم…

iOS 11.1.2 برای چه کاربرانی مناسب است؟

همانند همه نسخه های عرضه شده پیشین iOS 11، نسخه iOS 11.1.2 با آیفون 5 اس ، آیپد مینی 2، آیپاد نسل 6 و دیگر مدل های جدیدتر اپل سازگار است.

iOS 11.1.2 به تمامی دستگاه های سازگار برای دانلود و نصب بروز رسانی به طور خودکار خبر رسانی می کند( و چنانچه نصب نکنید مرتبا به شما گوشزد می کند)، اما چنانچه تا به حال اعلانی در اینباره دریافت نکرده باشید می توانید به صورت دستی با رفتن به بخش Settings>General>Software Update اینکار را انجام دهید.

رای نهایی برای نسخه 11.1.2 اپل: تنها اگر صاحب آیفون X هستید نصب کنید (بقیه کاربران بهتر است صبر کنند)

آپدیت iOS 11.1.2 : آیا باید دستگاه تان را آپگرید کنید؟

بر هم زننده معادله بازی

iOS 11.1.2 دستگاه شما را جیلبریک خواهد کرد که البته شگفت انگیز نیست، اما دانستن این موضوع خالی از لطف نیست که بدانید هکرها با انتشار iOS 11 توسط اپل، موفقیت بیشتری در زمینه جلبریک کردن سیستم عامل به نسبت iOS 10 کسب کرده اند. این بدین معنی است که تا پیش از عرضه عمومی جیلبریک iOS 11.1.2 خیلی از جیلبریک های پیشین در دسترس عموم قرار نگرفته بود .

مشکل طول عمر باطری که در iOS 11 عنوان شد برای برخی کاربران در iOS 11.1 کاهش یافت، اما آن دسته از کاربرانی که کماکان از این مشکل رنج می برند هنوز درمان جادویی در iOS 11.1.2 برایشان پیدا نشده است و به همین خاطر بسیاری از این کاربران از سراسر دنیا با صدایی بلند شکایت خود را در اکانت توییتر اپل ساپورت انتشار داده اند. البته گزارشهایی از مشکلات اپ های جدا شده و ایرادات تاچ اسکرین به گوش رسیده است اما نسبت آن در مقایسه با مشکل ادامه دار  و پر سر و صدای طول عمر باتری، هیچ است.

آپدیت iOS 11.1.2 : آیا باید دستگاه تان را آپگرید کنید؟

نرخ تنزل باتری iOS 11 نسبت به iOS 10

 

بنابراین شما چه چیزی را کسب می کنید؟

همانطور که از قبل به آن اشاره کردیم، iOS 11.1.2 برای حل چند مشکل نسبتا کوچک انتشار یافته است:

  • برطرف کردن مشکل پاسخگویی لمس صفحه نمایش آیفون X به هنگام کاهش سریع دما
  • برطرف کردن ایراد اعوجاج عکس ها و ویدیوهای Live که با آیفون X گرفته شده است
  • برطرف کردن مشکل ریستارت گوشی بعد از دریافت یک اعلان طولانی و بلندبالا به زبان و الفبای عربی

در این بین صفحه امنیتی اپل درباره iOS 11.1.2 اینطور عنوان کرده که این بروز رسانی شامل هیچ ویژگی جدید امنیتی نمی شود و این بدین خاطر است که اپل معمولا پجهای جدید امنیتی اش را هر 4 تا 6 هفته یکبار عرضه می کند که با احتساب هفت نسخه ای که از اواسط سپتامبر عرضه شده است، در واقع خیلی از آنها سریعتر از اضافه شدن قابلیتی جدید، عرضه شده اند.

 

رای نهایی برای نسخه 11.1.2 اپل: تنها اگر صاحب آیفون X هستید نصب کنید (بقیه کاربران بهتر است صبر کنند)

اپل به وضوح قصد نداشته تا به این زودی این اندازه از بروز رسانی ها را منتشر کند، اما این یک زنجیره پرعیب و شاید خارج از کنترل است، بخاطر اینکه با رفع عیب سریع، باگ های بیشتری ایجاد می شوند که این خود موجب انتشار زود هنگام آپدیت های بعدی است. اما براساس همین موضوع و رفع عیب های کوچک توسط اپل در بروز رسانی ها، خیلی از کاربران می توانند از خیر iOS 11.1.2 نیز بگذرند و منتظر یک ورژن پایدار و کامل باشند.

راه پیش رو

با در نظر گرفتن اینکه بروز رسانی جدید هیچ چیز جدیدی برای شما ندارد اگر دستگاه شما کم و بیش خوب کار می کند، دلیلی برای ارتقا نرم افزاری دستگاه تان وجود ندارد پس در واقع هیچ چیزی را از دست نداده اید، چون ماهی بزرگتر در حال شنا کردن در نزدیکی شماست…

ماهی بزرگ همان iOS 11.2 است که اکنون وارد چهارمین بتای خودش شده است و این بدین معنی می تواند باشد که این نسخه در اوایل دسامبر خواهد آمد ( بین 5 تا 7 نسخه بتا برای عرضه نسخه های کاملتر و بزرگتر یک پدیده طبیعی است) .

با خبرهای رسیده در مورد اضافه شدن شارژ وایرلس سریعتر و اضافه شدن قابلیت های اپل پی کش و وجود آپدیت های امنیتی ، این نسخه قطعا ارزش دانلود را برای تمام کاربران گوشی های اپل بعد از یک انتظار به نسبت طولانی خواهد داشت.

اشتراک در شبکه های اجتماعی

دیدگاه بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های ستاره دار* اجباری هستند.