فشار اپل به LG برای تولید صفحات نمایشگر OLED و توقف تکتازی سامسونگ

شنیده‌ها حاکی از این است که اپل با سرمایه‌گذاری میلیاردها دلار سعی در ترغیب شرکت LG به تولید صفحات نمایشگر OLED  و تبدیل شدن به یک رقیب قابل برای سامسونگ دارد. Ming-Chi Kuo، تحلیلگر محصولات اپل در گزارشی به تحلیل این موضوع پرداخته است.

Ming-Chi Kuo در گزارش خود پنل نمایشگر OLED را دردسر سازترین قطعه آیفون 8 خوانده است. درحال حاضر سامسونگ تنها شرکتی است که قدرت و فناوری تولید صفحات نمایشگر OLED را دارد و بی‌رقیب بودن سامسونگ برای اپل چند خوشایند نیست. به همین خاطر اپل تمام تلاش خود را برای حمایت LG می کند تا LG را نیز وارد بازار رقابت با سامسونگ در این زمینه کند.

البته ال جی در حال حاضر فناوری و قدرت لازم برای حضور در این عرصه را ندارد اما اپل با سرمایه گذاری میلیاردها دلار تلاش می‌کند تا چند سال آینده و حتی شاید تا سال 2018، از LG یک رقیب قابل برای سامسونگ بسازد.

درست است که میزان تولید LG در سال اول احتمالاً چندان قابل اعتنا نخواهد بود و احتمالاً به بیشتر از 4-5 درصد نخواهد رسید اما چنانچه ال جی و اپل تمام تلاش خود را روی ارتقای توانایی ال جی متمرکز کنند، LGD ظرف مدت کمی به ثبات تولید می‌رسد و احتمالاً از 2019 به بعد بتواند سهم قابل قبلی از نمایشگرهای مورد نیاز را تامین کند. اگرچه برای رسیدن به این مقصود اپل باید پول و انرژی زیادی صرف کند اما در عوض با قدرت گرفتن LG اپل از شر نگرانی و دغدغه تامین صفحات نمایشگر آیفون خلاص می‌شود و در میانه رقابت ال.جی و سامسونگ نفس راحتی می‌کشد.

Ming-Chi Kuo پیش بینی می‌کند LG تا سال 2019 بتواند 10 الی 20 درصد نمایشگرهای مورد نیاز اپل را تامین کند و تا 2020 نیز این عدد را به 20 تا 30 درصد برساند. وی همچنین حدس می زند General Interface Solution) GIS)، شرکت تابعه Foxconn نیز برای Lamination صفحات به کمک LG بیاید. به عقیده Ming-Chi Kuo ، GIS شریک ایده‌آلی برای کمک به رشد سریع‌تر LG در چرخه تامین صفحات نمایشگر اپل خواهد بود.

اشتراک در شبکه های اجتماعی

دیدگاه بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های ستاره دار* اجباری هستند.