اپل تاییدیه‌های لازم برای اینترنت 5G را گرفت

ماه می امسال اپل درخواستی را برای دریافت گواهینامه لازم برای تست تکنولوژی‌های نوین ارتباط بی‌سیم ارسال کرده بود. تکنولوژی جدید مورد نظر کوپرتینویی‌ها که با نام «طیف باند امواج میلی‌متری» شناخته می‌شود، دارای پهنای باند بسیار زیادتری به نسبت شبکه بی‌سیم LTE بوده و قادر به انتقال اطلاعات با سرعت 10 گیگا بیت بر ثانیه است. این می‌تواند به معنای تلاش اپل برای استفاده از اینترنت 5G باشد.

اما حالا اخبار منتشر شده از کمیسیون ارتباطات فدرال آمریکا (FCC) حکایت از موفقیت اپل در دریافت مجوزهای لازم برای این کار دارد. بر همین اساس یکی از متخصصان در حال کار روی پرونده اپل در کمیسیون ارتباطات فدرال در آمریکا ادعا کرده که «شرکت اپل به دنبال ارزیابیِ بازدهی ارتباطات همراه به‌صورت تک مسیره مستقیم و چندمسیره است که بین ایستگاه‌های مختلف با استفاده از فرستنده و گیرنده‌های طیف باند امواج میلی‌متری ارتباط برقرار می‌کند. این ارزیابی درنهایت منجر به تهیه داده‌ها و اطلاعات مهندسی‌ شده مورد نیاز برای اجرایی کردن ارتباط نسل پنجم در شبکه‌های موبایل در آینده خواهد شد.»

بر اساس درخواست دریافتی از کمیسیون ارتباطات فدرال (FCC) اپل تصمیم دارد تا داده‌های مشخصی را بین دونقطه با مکان مشخص در منطقه حفاظت‌ شده خود واقع در کوپرتینوی کالیفرنیا انتقال دهد. ا‌پل ادعا می‌کند که موارد ایمنی را در تمام طول دوازده‌ ماهه این آزمایش رعایت خواهد کرد.

بر همین اساس اپل قرار است از پهنای باند 28 و 39 گیگاهرتز استفاده کند. استفاده از این دو باند سال گذشته توسط FCC برای گسترش نسل پنجم ارتباطات بلامانع اعلام شد. در عین‌ حال هنوز معلوم نیست که هدف اصلی اپل برای تست اینترنت همراه نسل پنجم در کوپرتینو چیست اما با این‌ وجود بسیاری از شرکت‌های رقیب ا‌پل، نظیر گوگل و فیس‌بوک، در کنار بزرگ‌ترین اپراتورهای همراه در آمریکا در تلاش برای تست و استفاده از اینترنت نسل پنجم هستند.

بر اساس حدس و گمان‌ها ا‌پل احتمالاً برای تجهیز زودهنگام نسل‌های بعدی آیفون به فناوری 5G اقدام به چنین کاری کرده است. پیش‌ از این نیز اخبار و شایعاتی مربوط تلاش ا‌پل برای استفاده از اینترنت نسل پنجم در کوپرتینو منتشر شده بود.  با این‌ حال به نظر نمی‌رسد که ا‌پل قصد داشته باشد به‌ عنوان یک اپراتور همراه در آمریکا به رقابت با شرکت‌های بزرگی نظیر Verizon و AT&T بپردازد.

اشتراک در شبکه های اجتماعی

دیدگاه بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های ستاره دار* اجباری هستند.