اپل و گوگل اپلیکیشن‌های باینری آپشن را از فروشگاه‌های اینترنتی خود حذف کردند

طبق تحقیقاتی که هفته پیش در روزنامه Independent منتشر شد، سالانه هزاران نفر در دام کلاهبرداران اینترنتی که از طریق باینری آپشن مردم را تشویق به سرمایه گذاری می‌کنند، می‌افتند.

پس از مداخله کمیسیون سرمایه‌گذاری و اوراق بهادار استرالیا برای از بین بردن راه‌های کلاهبرداری آنلاین، اپل و گوگل طی اقدامی صدها برنامه تجاری موجود در فروشگاه‌های آنلاین خود را حذف کردند.

کمیسیون سرمایه‌گذاری و اوراق بهادار استرالیا اعلام کرد در مطالعاتی که این کمیسیون روی اپلیکیشن‌های موجود در فروشگاه‌های برنامه موبایل به ویژه برنامه‌های مربوط به تجارت «باینری آپشن» انجام داده است، معلوم شده که بیش از 330 اپلیکیشن از طرف اشخاص و افرادی ارائه شده‌اند که ظاهراً مجوز فعالیت ندارند.

در مجموع 63 درصد اپلیکیشن‌های مورد بررسی، توسط اشخاص بدون مجوز ارائه شده بودند. به همین جهت کمیسیون سرمایه‌گذاری و اوراق بهادار استرالیا پس از انجام تحقیق، گزارش خود را به گوگل و اپل اطلاع داده و آنها نیز به سرعت برای کاهش احتمال خطر کلاهبرداری اینترنتی از طریق اپ‌های بدون مجوز ، صدها اپ مربوط به باینری آپشن را که در فروشگاه‌های آنلاین خود موجود داشتند، پاک کردند.

باینری آپشن یا گزینه‌های باینری یک بازار جدید مالی و یک روش عالی برای کسب درآمد و تجارت آنلاین در اینترنت است که البته به‌خاطر وجود کلاهبرداران اینترنتی تبدیل به تجارتی نا امن شده است. برنامه‌های باینری آپشن سرمایه‌گذاران را ترغیب به شرکت در یک شرط‌بندی به ظاهر ساده می‌کنند. به این صورت که شما باید حدس بزنید که سهام یا ارز مورد نظر در مدت زمان مشخصی افت می‌کند یا افزایش پیدا می‌کند. بسیاری از این پلتفرم‌های باینری آپشن قانونی هستند اما بسیاری نیز که غیرقانونی هستند این روزها مانند قارچ در استرالیا، انگلیس و جاهای دیگر رشد کرده‌اند و آمار کلاهبرداری‌های اینترنتی از طریق باینری آپشن را به آمار قابل توجهی تبدیل کرده‌اند.

اشتراک در شبکه های اجتماعی

دیدگاه بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های ستاره دار* اجباری هستند.