بحرانی شدن دعوای اپل با Imagination Technologies

هفته گذشته خبرهای مختلفی درباره کشمکش اپل با شرکت بریتانیایی  Imagination Technologies بر سر زبان‌ها افتاد. Imagination Technologies ادعا کرده بود که اپل با اعلام ناگهانی استفاده نکردن از پتنت های پردازنده‌های گرافیکی این شرکت، باعث شده که شرکت تا مرز ورشکستگی پیش برود. از طرفی، اپل با تکذیب ادعای مطرح‌ شده توسط مدیران Imagination Technologies، مدعی شد که مدت زیادی است که این تصمیم را اعلام کرده است.

اما حالا به نظر می‌رسد که نزاع این دو شرکت به‌ جاهای باریک رسیده است. بر اساس گزارش خبرگزاری Telegraph، اپل در حال ساخت دفتر طراحی و تولید پردازنده‌های گرافیکی خود، تنها چند مایل دورتر از مرکز اصلی کمپانی Imagination Technologies است.

کوپرتینویی‌ها در حال ساخت یک مرکز طراحی و توسعه پردازنده‌های گرافیکی با مساحت 2090 مترمربع در شهر سنت آلبنز هستند. این حرکت می‌تواند یک دهن‌کجی بزرگ به Imagination Technologies باشد. چراکه اپل با ساخت مرکز طراحی خود در نزدیکی Imagination Technologies می‌تواند نیروهای متخصص و مستعد این کمپانی رو به ورشکستگی را به استخدام خود درآورد.

در ادامه گزارش Telegraph آمده است که اپل‌ از چند ماه پیش تاکنون تعداد قابل‌ توجهی از پرسنل Imagination Technologies را به استخدام خود درآورده است که از جمله مهم‌ترین این افراد می‌توان به John Metcalfe، مدیر ارشد عملیاتی این شرکت اشاره کرد. به نظر می‌رسد که اپل‌ تصمیم دارد تا با تصاحب دیگر افراد متخصص این کمپانی، نیروی انسانی خود را در لندن و کوپرتینو نیز کامل کند.

اشتراک در شبکه های اجتماعی

دیدگاه بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های ستاره دار* اجباری هستند.