اپل در مورد کارکرد Hey Siri توضیح داد

تغییرات یادگیری ماشینی اپل وارد مرحله جدیدی شده است. این تغییرات بر روی آخرین مدل‌های آیفون و آیپد پرو وجود خواهد داشت.

به طور مشخص، یک تشخیص دهنده داخلی در پردازشگر حرکتی کار گذاشته شده که در همه زمانها گوش به زنگ Hey Siri است. زمانی که این دو کلمه شنیده شوند سیری کلمات بعدی را به عنوان دستور انجام خواهد داد.

این شناسنده با استفاده از شبکه عمیق عصبی الگوی صدای کاربر را به توزیع احتمالات از پیش ضبط شده تطبیق خواهد داد. بعد از این یک انتگرال گیری موقت انجام داده تا از شنیده شدن جمله هی سیری مطمئن شود.

اگر درصد اطمینان شناسنده کافی باشد سیری فعال گردیده و جواب شما را خواهد داد.

قوی شدن سیری

اگر درصد اطمینان به آستانه جواب نرسد، این بار این حسگر دقتش را برای مدت چند ثانیه افزایش خواهد داد تا صدا را واضح‌تر تشخیص دهد. به این ترتیب درصد شناسایی صدای شما بدون نیاز به افزایش تن صدایتان بیشتر از قبل خواهد شد.

به گفته اپل: «شانس دوم در این سیستم عملکرد و کارایی این سامانه را بسیار افزایش خواهد داد. همچنین درصد خطای آن خیلی کمتر از قبل خواهد شد.»

برای کاهش درصد خطا از طرف صداهای غریبه، اپل از کاربران دعوت می‌کند تا در آزمایشی ۵ باره با گفتن عبارت هی سیری به این سامانه در شناخت صدا کمک کنند. این صداها در دستگاه ذخیره خواهند شد.

«ما فاصله‌های مرجع را با چیزی که در حین آزمایش ساخته شده است مقایسه می‌کنیم تا آستانه صدا و نوع آن را برای تصمیم آغاز کار سیری مورد استفاده قرار بدهیم.»

این کار نه تنها باعث شناسایی صدای مالک دستگاه از غریبه‌ها شده بلکه در رد کردن دیگر عبارات و جملات که سیری در آن به کار برده شده باشد قوی‌تر شده است.

اپل همچنین اینطور توضیح داده که در ضبط صداهای از پیش تعیین شده در شرایط مختلف مکانی داخلی و خارجی و از صداهای افراد گوناگون برای دریافت نتیجه بهتر استفاده کرده است.

 

اشتراک در شبکه های اجتماعی

دیدگاه بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های ستاره دار* اجباری هستند.