اپل در حال آزمایش عینک هوشمند مبتنی بر واقعیت افزوده

Financial Times ادعا می‌کند که اپل در حال کار روی چندین نمونه‌ اولیه از محصولات پوشیدنی مبتنی بر واقعیت افزوده است.

مدت زیادی است که اپل در حال فعالیت در حوزه فناوری واقعیت افزوده است. در چند سال گذشته بارها تیم کوک از واقعیت افزوده به‌عنوان آینده دنیای فناوری و مساله‌ای بسیار مهم‌تر از واقعیت مجازی یادکرده است. در عین‌ حال هفته پیش اخباری مبنی بر ثبت یک پتنت جدید در مورد عینک‌های واقعیت‌ افزوده اپل منتشر شد.

اما حالا خبر جدید Financial Times نشان می‌دهد که اپل در حال کار روی چندین مدل مختلف از نمونه‌های اولین محصولات پوشیدنی مبتنی بر واقعیت افزوده است. بر همین اساس اپل در حال تنظیم این محصولات با اپلیکیشن‌های حرفه‌ای بهینه‌شده برای واقعیت‌ افزوده است.

بر اساس منبع آگاه Financial Times، حداقل یک گروه مشخص در اپل در حال کار بر روی یک عینک هوشمند مجهز به دوربین 3 بعدی هستند. این منبع آگاه همچنین ادعا کرده که نمونه اولیه عینک هوشمند از خود صفحه‌ نمایشی ندارد و احتمالاً از صفحه نمایش آیفون استفاده خواهد کرد.

شایعات در مورد عینک با شیشه‌های هوشمند مجهز به فناوری واقعیت‌ افزوده در سال 2016 منتشر شد و پیش از آن نیز شایعاتی ادعا می‌کردند که اپل قصد دارد تا شیشه‌های هوشمند را به‌صورت بی‌سیم به آیفون متصل کند. Robert Scoble نیز ادعا کرده بود که ممکن است اپل عینک هوشمند خود را به لطف همکاری با Carl Zeiss تا آخر امسال روانه بازار کند.

شایعات در مورد عینک هوشمند اپل در حالی بیشتر می‌شوند که چندی پیش تیم کوک، مدیرعامل اجرایی اپل ادعا کرده بود که واقعیت‌ افزوده و محصولات مبتنی بر آن از مسائل موردعلاقه او است و او شخصاً در حال پیگیری روند پیشرفت اپل در این حوزه است. علاوه بر این اپل با معرفی بستر نرم‌افزاری ARKit برای iOS 11 در کنفرانس جهانی توسعه دهندگان امسال اولین نشانه از عزم جدی خود برای فناوری واقعیت افزوده را آشکار کرد.

اشتراک در شبکه های اجتماعی

دیدگاه بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های ستاره دار* اجباری هستند.