خداحافظی اپل با تعدادی از رنگ‌های قاب آیفون، آیپد و اپل‌واچ

بر اساس تصمیم جدید اپل، بعضی از رنگ‌های لوازم جانبی رسمی محصولات، از فروشگاه آنلاین اپل حذف خواهند شد. این تصمیم از همین حالا نیز به حالت اجرایی درآمده و بعضی از اکسسوری های رسمی آیفون آیپد و اپل‌واچ از فروشگاه آنلاین اپل حذف‌ شده است. به نظر می‌رسد که این اقدام در راستای عرضه اکسسوری های جدید برای محصولات جدید عرضه‌ شده در پاییز صورت گرفته است.

نویسنده وبلاگ ژاپنی Macotakara یکی از اولین کسانی بود که از این تصمیم اپل آگاه شد. در همین راستا نویسنده این وبلاگ اعلام کرده که اپل 7 قاب آیفون ، 18 قاب آیپد ، 13 کاور هوشمند آیپد و تعدادی از بندهای اپل‌واچ شامل 12 مدل از بندهای اسپرت و 7 بند نایلونی را از فروشگاه آنلاین ژاپن حذف کرده است.

با این‌ وجود وضعیت این اکسسوری‌ها در کشورهای دیگر متفاوت است و بسیاری از کشورها هنوز به قاب‌ها و بندهای رنگ‌های مختلف دسترسی دارند. اما با این‌ حال انتظار می‌رود در آینده‌ای نزدیک فروش این محصولات در کشورهای دیگر نیز متوقف شود.

اپل در سپتامبر امسال طی رویدادی جدید از محصولات جدید خود نظیر iPhone 7s ، iPhone 7s Plus ، iPhone 8 و سری سوم اپل‌واچ رونمایی می‌کند. واضح است که اپل برای این محصولات اکسسوری های جدیدی در نظر گرفته که است که به‌طور رسمی و از طریق فروشگاه آنلاین اپل در دسترس کاربران قرار می‌گیرد.

اقدام جدید اپل در راستای حذف بعضی از رنگ‌های اکسسوری های دستگاه‌های قدیمی، همچنین نشانه‌ای از این است که اپل رفته‌رفته به سمت پایان عمر دستگاه‌های قدیمی خود پیش می‌رود و تصمیم دارد تا پشتیبانی از این محصولات را به تدریج قطع کند.

بر اساس رسم همیشگی، اپل پس از چند سال عرضه محصولات جانبی، فروش آن‌ها را به دلیل عرضه محصولات اصلی جدیدتر متوقف می‌کند. با این‌ وجود اپل، قاب‌ و اکسسوری‌های آیپدها را نیز حذف کرده است. این در حالی است که اپل در ابتدای امسال تنها چند مدل از آیپد را معرفی کرد. همین مساله می‌تواند نشانه‌ای از معرفی آیپدهای جدیدتر نیز باشد.

اشتراک در شبکه های اجتماعی

دیدگاه بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های ستاره دار* اجباری هستند.