ارزش سهام اپل در آستانه رسیدن به خط یک تریلیون دلار

اپل این هفته گزارش درآمد سه ماهه سال مالی 2017 خود را اعلام کرد و همان طور که در خبرهای قبلی نیز به آن اشاره کردیم بعد از این اعلان ساعتی طول نکشید که ارزش سهام اپل به سرعت شروع به بالا رفتن کرد.

بعد از این پرش قیمتی، اکنون ارزش سرمایه اپل در بازار  بیش از 800 میلیارد دلار است. ارزش سهام اپل، تنها ظرف امسال، 35 درصد رشد کرد. اگر روند رشد اپل در چند ماه آینده به همین صورت ادامه پیدا کند یا حتی آن طور که وال استریت برای سه ماهه آتی پیش بینی کرده است؛ پا فراتر از پیش بینی‌ها و سطح انتظارات بگذارد، باید به زودی منتظر مواجهه با شرکتی به ارزش یک تریلیون دلار باشیم.

شرکت اپل قرار است اوایل دوره سه ماهه مالی بعدی خود، آیفون 8 را که احتمالاً ورود پر سر و صدا و پرحاشیه‌ای به بازار خواهد داشت، به خانواده بزرگ اپل اضافه کند. با این وصف افزایش مجدد سهام اپل در چند ماه آینده چندان دور از انتظار نیست. البته نباید فراموش کرد که اپل برای رساندن سرمایه  شرکت به خط یک تریلیون دلار باید 200 میلیارد دلار دیگر به دست آورد و اگرچه این مبلغ، مبلغ کمی نیست اما این کار برای شرکتی با سابقه و پتانسیل اپل کار چندان عجیب و غریبی هم نیست.

پرش ارزش سهام اپل طی هفته گذشته شاید فقط شروعی برای دوره سه ماهه مالی پرتلاطم بعدی اپل باشد. موقعیت فعلی اپل در حال حاضر برای بسیاری از شرکت‌های رقیب ناامید کننده است. اما مطمئناً این‌جا پایان کار اپل نیست و هنوز تا رسیدن به سرمایه‌ای به ارزش یک تریلیون دلار راه زیادی باقی مانده است.ا

کنون اپل بزرگترین شرکت در جهان است و همه چشم‌ها منتظرند تا ببینند در سه ماهه بعدی مالی سال 2017 این شرکت و پس از رونمایی از نسل بعدی آیفون‌ها، چه اتفاقی می‌افتد؟ آیا اپل به همین زودی‌ها به شرکتی با ارزش یک تریلیون دلار تبدیل می‌شود؟ هنوز هیچ کس جواب این سوال را نمی‌داند.

 

اشتراک در شبکه های اجتماعی

دیدگاه بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های ستاره دار* اجباری هستند.